3 dobre nawyki na wiosnę – wiosenna pielęgnacja bez błędów!

Fot. Imaxtree/ Agencja Free

Wszyscy znamy pojęcie wiosennych porządków, ale czy robimy je wszędzie tam gdzie trzeba? Korzystając z okazji spójrzmy w nasze rytuały pielęgnacyjne, zróbmy mały przegląd zdrowych nawyków i rozpocznijmy nowy rozdział pielęgnacji na wiosnę – Wasze skóry Wam podziękują!

Zmiana pościeli co 2-3 tygodnie oraz higiena snu

Na poduszce nasze twarze spędzają średnio 1/3 doby (a przynajmniej takie mamy plany!), więc dobrze zadbać zarówno o higienę snu jak i dosłowną higienę pościeli. Zmiana poszewki co 2-3 tygodnie jest optymalna oraz potrafi zmniejszyć częstotliwość pojawiania się na naszych twarzach niespodziewanych gości. Dobra jakość snu wpływa też pozytywnie na wygląd skóry, szczególnie okolicy oczu – nie trzeba wtedy walczyć kosmetykami ze zmęczonym spojrzeniem. Warto więc wyrobić sobie zdrowe nawyki – wyciszenie się i unikanie pobudzających bodźców na przynajmniej pół godziny przed snem, zasypianie i pobudka o względnie stałych porach dnia czy użycie przyjemnych, uspokajających zapachów domowych w sypialni potrafią zrobić wielką różnicę i ułatwić wiosenną pielęgnację.

Prawidłowe nawadnianie ciała i skóry

Zachowywanie odpowiednich poziomów nawodnienia jest ekstremalnie ważne. Picie przynajmniej 1,5-2 litrów wody na dobę to optymalny nawyk do wypracowania. Ułatwiają to takie udogodnienia, jak butelki z podziałkami godzinowymi czy aplikacje na telefon i smartwatche – nawet oporni z takimi rozwiązaniami osiągną cel!

Butelka na wodę Day Bottle, 199 zł

KUP

Nawodnienie skóry od zewnątrz możemy osiągnąć przez humektanty – kwas hialuronowy, poliglutaminowy, kolagen, glicerynę… jest ich całe mnóstwo! Produktem nawadniającym, który w ostatnim czasie mnie zaskoczył jest Say Hi Blue Balance – lekki żel będący gdzieś pomiędzy serum a kremem. Podoba mi się w nim nie tylko ta zbalansowana waga, która oznacza, że nada się dla praktycznie każdego typu skóry – jako krem dla tłustej czy serum dla suchej – ale też widoczne działanie nawadniające i łagodzące podrażnienia. Kolor nadaje mu składnik z jednej z najciekawszych roślin w pielęgnacji, cudownie niebieski olej z blue tansy, którego intensywny, kakaowo-ziołowy zapach jest niesamowity. Sama przyjemność, idealna do wprowadzenia do wiosennej pielęgnacji!

BLUE BALANCE lekki krem nawilżenie + wygładzenie, Say hi, 79 zł

KUP

Używanie kosmetyków do pielęgnacji regularnie i cierpliwie

Chcemy, żeby nasza pielęgnacja była jak najbardziej efektywna, prawda? Niestety, do osiągnięcia trwałych, transformatywnych rezultatów potrzeba czasu. Popularne składniki aktywne zaczynają dawać widoczne efekty po upływie co najmniej dwóch-trzech tygodni (w przypadku np. witaminy C czy niacynamidu), a retinolowi zajmuje to nawet 6-8 tygodni. Nie warto się zrażać do danego produktu z powodu braku efektów przed upływem przynajmniej miesiąca od rozpoczęcia stosowania. Drugim czynnikiem wpływającym na efektywność pielęgnacji jest regularność stosowania – codzienne stosowanie filtrów przeciwsłonecznych oraz regularne stosowanie kuracji aktywnych (te stosujemy na tyle często, na ile pozwala nam skóra, zachowując umiar) jest kluczem do długofalowego zdrowia skóry!

Krem do twarzy z filtrem SPF 50+ Supreme Screen Hydrating Facial Skinscreen, Ultra Violette, 38.40€

KUP

Najczęściej czytane

Polecane artykuły