5 kont na Instagramie z działu beauty, które warto obserwować

instagramowe konta beauty
Fot. Imaxtree

Instagram może być przestrzenią do trwonienia czasu, ale może też być wspaniałą rozrywką, która inspiruje i edukuje. Kluczem jest obserwowanie osób w mediach społecznościowych, które sprawiają że czujemy się dobrze i które dostarczają nam wartościowy kontent. Instagram jest platformą gromadzącą kreatywnych twórców, którzy chętnie dzielą się swoją codziennością, wiedzą, umiejętnościami i talentem. Przed Wami 5 profili z działu beauty, które warto obserwować.

The Artists Arsenal – profil prowadzony przeż makijażystkę dla makijażystów

Słowa klucze profilu, o którym mowa to downsizing & depotting. O co chodzi? Już śpieszę z wyjaśnieniem. Każda osoba zajmująca się profesjonalnie makijażem, zgodzi się ze mną, że perspektywa wnoszenia walizki pełnej kosmetyków na 4 piętro do studia bez windy brzmi jak najgorszy koszmar. The Artists Arsenal podpowiada jak zminimalizować, skompresować, a przede wszystkim zmniejszyć wagę kufra, walizki czy plecaka do maksymalnego minimum. Na profilu znajdziecie kopalnię inspiracji oraz sposoby jak organizować swój makijażowy arsenał. Nie zdradzę Wam więcej, koniecznie sprawdźcie ten profil, a Wasz kręgosłup nam podziękuje.

Piggy Peg – kompendium wiedzy o kosmetykach i świadomym wyborze

Jedne z najbardziej autentycznych i wiarygodnych miejsc w polskim, kosmetycznym internecie. Piggy Peg to prężnie działający portal prowadzony przez Anię i Monikę, które rozkładają składy kosmetyków na czynniki pierwsze i konfrontują je z obietnicami producentów. W przestępny i jasny sposób opisują składniki kosmetyków, jaką pełnią funkcję oraz czy są właściwie bezpieczne. Na stronie internetowej znajdziecie opisane do tej pory produkty z wyszczególnionymi składami podzielone na 3 kategorie: serce, pół na pół i czaszka. Dziewczyny prowadzą swoje kanały społecznościowe na Instagramie, Fanpage’u na Facebooku oraz prywatnej grupie, na której można uzyskać bezpośredniej porady odnośnie kosmetyku. Możecie również posłuchać podcastu dziewczyn „Tak się składa”, dzięki któremu będziecie mogli zostać „Kosmetycznymi Jedi”.

Make Up Brutalism – make up, ale inaczej

Make Up Brutalism, a dokładnie Eszter Magyar, makijażystka mieszkająca w Londynie, udowodniła, że w makijażu tylko wyobraźnia może nas ograniczać. Prace balansują na pograniczu estetyki brzydko-ładne. Zabawa makijażem, eksperymentowanie z produktami i nietuzinkowe wykorzystywanie kosmetyków sprawiają, że prace Eszter są jedyne w swoim rodzaju.

Katie Jane Hughes – mistrzyni precyzji

Katie Jane Hughes jest jedna z najbardziej rozpoznawalnych make up artist w Stanach Zjednoczonych, której kariera świetnie rozwija się również na Instagramie. Precyzja Katie w jej pracach zadziwia. Dzięki jej tutorialowych Instastories, które publikuje systematycznie, można się wiele nauczyć w zaciszu swoich czterech ścianach. Dzięki Katie nauczyłam się jak poprawnie rysować kreski eyelinerem, by były one symetryczne i odpowiednio dobrane do kształtu oka. Wiedzieliście o tym, że istnieje metoda rysowania kreski kociego oka na opadającej powiece tak by wyglądała zjawiskowo? Dzięki krótkim filmikom Katie Jane Hughes dowiecie się jak wykonać taki element graficzny, który odmieni Wasz koci look.

Make Up Artist Dank Memes – poczucie humoru, dystans i praca w branży beauty

A na koniec, wisienka na torcie, czyli memy o branży beauty, które nie raz rozbawiły redakcję The Beauty-Runway do łez. Obrazki zestawione z zabawnym opisem są chętnie udostępniane przez makijażystów z całego świata i oddają w punkt różnego rodzaju sytuacje, z którymi branża beauty zmaga się na codzień.

Najczęściej czytane

Polecane artykuły