Czas na bajkowe włosy – moda na tinsel hair

Warkoczyki, zygzakowate przedziałki, krótkie grzywki, wycieniowane warstwy – do tego typu włosowych eksperymentów do tej pory zainspirował nas TikTok. Nie da się zaprzeczyć temu, że aplikacja niesie ze sobą ogromną moc dyktowania fryzjerskich trendów. Filmy dotyczące najnowszego z nich zebrały już 86 bilionów wyświetleń! W nowy rok wchodzimy z iskrzącą modą na bajkowe tinsel hair – świecidełka do włosów. 

Na czym polega to viralowe zjawisko? Tinsel hair to nic innego, jak wplecione we włosy, drobne i błyszczące kosmyki. Anielskie włosy znane ze świątecznych dekoracji zyskują nowe przeznaczenie? Tak, właśnie o takich bajkowych, lśniących włosach mówimy! Koniec z nudnymi, rozjaśnionymi pasemkami. Teraz do włosów przyczepiamy połyskujące pasma, które mienią się przy każdym ruchu.

Tak, jak w przypadku większości trendów, moda na tinsel hair nie jest do końca nowa. Podobne świecidełka, w zdecydowanie większych ilościach, wplatano we włosy już w latach 90-tych. W 2010 roku Beyoncé pojawiła się na gali rozdania nagród Grammy z holograficznymi kosmykami w gładkiej tafli jasnych włosów, a w 2019 roku piosenkarka Kacey Musgraves na jeden z koncertów wybrała wyjątkową fryzurę – zachwycający, wysoki kucyk, przeplatany kolorowymi świecidełkami.  

Teraz moda na tinsel hair powraca w subtelnej, nowoczesnej wersji – pasma doczepia się dużo oszczędniej, tak by były widoczne, gdy poruszymy włosami. To świetny sposób na dodanie fryzurze koloru i charakteru bez użycia farb. 

Istnieją dwie techniki wplatania tego typu świecidełek we włosy. Pierwsza polega na łączeniu supełkiem jednego brokatowego pasma z jednym naturalnym pasmem włosów – tak zwana technika jeden do jednego. Drugi sposób to użycie zaciskanych na naturalnych pasmach mikrokoralików, do których przyczepionych jest około 20 błyszczących włosków. Tą techniką można uzyskać bardziej zdecydowany i trwalszy efekt. 

Jeśli wraz z nowym rokiem naszła was ochota na zmiany, spróbujcie zainspirować się najnowszym, błyszczącym trendem. Wasze włosy mogą nabrać dotychczas nieznanego wymiaru. Wyobraźcie sobie, jak kolorowe, brokatowe pasma będą wyglądać w słońcu!

Najczęściej czytane

Polecane artykuły