Prasówka: dermatolodzy w social mediach. Kogo warto obserwować?

Fot. Imaxtree/ Agencja Free

Magia mediów społecznościowych przejawia się na wiele sposobów. Jak powszechnie wiadomo, każdy może założyć konto i tworzyć content. Dlatego ważne jest, żeby czerpać wiedzę z pewnych źródeł i osób, które są ekspertami w danej dziedzinie. W kwestii pielęgnacji jedną z grup, których warto słuchać są dermatolożki i dermatolodzy z całego świata – często nie tylko opowiadają o produktach, ale i obalają mity, doradzają schematy pielęgnacyjne oraz mówią czym kierować się przy wyborze produktu.

Poniższa lista to kilka moich ulubionych kont dermatologów w social mediach.

#1 – Dr. Shereene Idriss

Shereene Idriss to mieszkająca w Nowym Jorku dermatolożka, libańskiego pochodzenia. Uznanie w internecie zyskała prowadząc niezobowiązujące livestreamy z łóżka, w których występowali znakomici goście z wielu branż. Na jej profilu często pojawiają się konkretne rekomendacje produktów oraz tipy, dzięki którym można wynieść swoją pielęgnację na nowy poziom. Jej profil na YouTube jest jednym z najbardziej popularnych pielęgnacyjnych kanałów na platformie. W ostatnim czasie otworzyła własną klinikę, która od razu stała się popularnym miejscem na mapie nowojorskich skincare freaków.

#2 – Dr. Nina Wiśniewska

Możecie kojarzyć Dr Ninę z popularną marką Ph.Doctor, której jest współtwórczynią. Jej Instagram pełen jest tematyki skórno-medycznej, używa swojej wiedzy, aby rzetelnie opowiadać o zasadach pielęgnacji przy kuracjach dermatologicznych czy też częstych problemach skórnych. Posty Niny zawsze są wartościowe i oparte na aktualnej wiedzy medycznej – szczególnie warto spojrzeć na zapisane Q&A!

#3 – Dr. Ranella Hirsch

Dr Ranella skupia się głównie na obalaniu mitów. Jeśli macie jakieś pytanie, to nie bójcie się go zadać przy okazji jednego z licznych prowadzonych przez nią Q&A. Od prawidłowej ochrony przeciwsłonecznej, przez marketing kosmetyczny, do kuracji dermatologicznych – tutaj znajdziecie odpowiedzi na nurtujące Was pytania, których nie mieliście do tej pory okazji zadać. Do tego czeka Was spora dawka humoru!

#4 – Dr. Mara P. Evangelista-Huber

Dermatopatolożka, która skórę na co dzień ogląda na poziomie komórkowym i tkankowym. Jej profil opiera się na prostych postach, które podejmują podstawowe tematy w sposób przystępny. Zdarzają się tu też livestreamy z ciekawymi gośćmi oraz posty podejmujące trudniejsze tematy. Polecam obowiązkowo każdej osobie, która zaczyna przygodę z pielęgnacją, ale bardziej zaawansowani też znajdą tu coś dla siebie.

Najczęściej czytane

Polecane artykuły