Prasówka: kogo warto śledzić w Internecie?

Fot. @charlotteparler

W mediach społecznościowych można poznać niesamowitych ludzi z wiedzą, na którą innym sposobem nie bylibyśmy wystawieni. Polskie konta urodowo-pielęgnacyjne już dobrze znamy, ale co z zagranicznymi, które często przyczyniają się do tworzenia globalnych trendów? Postaram się przybliżyć Wam kilka sylwetek osób, które w internecie tworzą wyjątkowe, wartościowe treści, i które sam uwielbiam śledzić na bieżąco w poszukiwaniu nowości ze świata beauty.

#1 – Charlotte Palermino @charlotteparler

Charlotte pracowała w przemyśle kosmetycznym jeszcze przed złotą erą popularności social mediów. Obecnie jej konto jest źródłem rzetelnych informacji o bezpieczeństwie, zasadach i świadomej konsumpcji kosmetyków, głównie do pielęgnacji skóry. Obala mity, przedstawia dowody oparte na badaniach naukowych i jest świetną przewodniczką po francuskich markach aptecznych. Założyła własną markę – Dieux skin (@dieuxskin), której produkty już zyskały status kultowych, a ja tylko czekam na możliwą wysyłkę do Europy – na mojej liście życzeń są już wystarczająco długo!

#2 – Allison Turquoise @allisonturquoise

Osoby pracujące za kulisami produkcji i formulacji kosmetyków często są niewidoczne, jednak ich wiedza jest bezcenna. Allison oferuje ciekawe komentarze na temat trendów w pielęgnacji, marketingu, a nawet cen kosmetyków. Jest szczera do bólu i celnie analizuje dostępne dane – czy zastanawialiście się na przykład, dlaczego mamy do czynienia z wysypem marek celebryckich, lub jak prawidłowo oddawać puste opakowania do recyklingu? Tutaj znajdziecie odpowiedzi, prosto ze źródła.

#3 – Julian Sass @scamander14

Nie jest specjalnym zaskoczeniem, że osoby rasy czarnej mają duże problemy ze znalezieniem odpowiedniego, niebielącego filtra. Julian, który jest pracownikiem działu badań klinicznych i statystykiem, od dłuższego czasu zajmuje się ich recenzowaniem. Stworzył wielką bazę filtrów (https://scamander14.com/sunscreen-database/), w której szczegółowo opisał każdy produkt przeciwsłoneczny, którego sam próbował. Jest to nieoceniony zasób, z którego korzystają kosmetolodzy, dermatolodzy, czy osoby chcące po prostu znaleźć dla siebie dobry, dopasowany do potrzeb produkt.

#4 – Ranella Hirsch, MD @ranellamd

Edukacyjne zasoby w pigułce. Ranella jest certyfikowaną dermatolożką, która poświęca mnóstwo czasu na dzielenie się wiedzą w social mediach, od tematycznych sesji Q&A do przydatnych postów i zestawień produktów na każdą okazję. Od Ranelli można nauczyć się poprawnego nakładania retinoidów, minimalizmu kosmetycznego oraz tego, jak działają procedury medycyny estetycznej. Kopalnia wiedzy dla każdego. 

#5 – Shereene Idriss, MD @shereeneidriss

Kolejna certyfikowana dermatolożka, którą warto śledzić. Zarówno jej Instagram, jak i kanał na Youtube są prowadzone z ogromną dawką humoru i jeszcze większą dawką rzetelnych informacji. Niepowtarzalnym punktem programu są rozmowy z ciekawymi gośćmi w ramach serii Pillow Talk Derm, gdzie możemy obejrzeć takie osoby jak na przykład Joanna Czech, Kristofer Buckle, czy Bobbi Brown w bardziej ‘casualowej’ odsłonie. Ja oglądam każdy jej nowy filmik i chętnie uczę się od niej nowych rzeczy. 

Mam nadzieję, że dzięki tej liście poznacie kilka ciekawych kont, które pozwolą Wam poznać nowe aspekty branży beauty!

Najczęściej czytane

Polecane artykuły