Walentynkowy seans obowiązkowy
Kiedy na Netflixie jako pierwsze zaczynają się Wam wyświetlać same propozycje komedii romantycznych, możecie być pewni, że walentynki już niedługo. Pełne czerwonych serduszek święto miłości to w końcu idealna okazja na nadrobienie wszystkich kinowych klasyków z zakochanymi w rolach głównych. Planujecie w tym roku leniwy, walentynkowy seans z lampką wina w ręku, a może wychodzicie na randkę? Przygotowaliśmy dla wszystkich niepoprawnych romantyków zestawienie filmów, które warto obejrzeć. A jeśli przy okazji szukacie makijażowych inspiracji na ten wyjątkowy walentynkowy wieczór, lepiej nie mogliście trafić!
When Harry Met Sally (1989)
When Harry Met Sally to prawdziwy, romantyczny klasyk, który trzeba obejrzeć choć raz. W końcu to jeden z pierwszych filmów (ma już ponad 30 lat!), który próbuje odpowiedzieć na pytania o trudną, damsko-męską przyjaźń. W rolę Sally Albright wcieliła się Meg Ryan. Bohaterka ma swój elegancki, kobiecy styl – dzianinowe swetry, aksamitne sukienki, tweedowe marynarki, proste golfy. Do tego napuszone, wyciągnięte na szczotce włosy (efekt niemal, jak po użyciu Dyson Airwrap) i delikatny lila makijaż z matowym podkładem, lekko podkreślonymi brwiami i brzoskwiniowymi ustami.
Pretty Woman (1990)
Pretty Woman to historia prawdziwego Kopciuszka lat 90. Przez większość filmu widzimy główną bohaterkę w bardzo naturalnej wersji, z rozwianymi, kręconymi włosami, w makijażu makeup no makeup, z zarumienionymi policzkami. W jednej ze scen Julia Roberts pojawia się jednak w eleganckiej, zaskakującej wersji – w wysokim koku, z wyczesanymi brwiami, podkreślonymi czarną kredką powiekami i z krwistą czerwienią na ustach, pasującą do wieczorowej sukni i diamentowego naszyjnika. Czerwień na ustach to zawsze dobry pomysł!
Titanic (1998)
Titanic to jeden z największych wyciskaczy łez wszechczasów i po dziś dzień największe źródło frustracji (przecież oboje zmieściliby się na tych dryfujących drzwiach!). Od ponad 20 lat, niezmiennie dajemy się jednak wciągnąć w romantyczną historię Jacka i Rose.
W 1998 film został nominowany do Oscarów w 14 kategoriach, w tym za najlepszą charakteryzację, za którą odpowiadała Tina Earnshaw. Romantyczny look Kate Winslet z nieskazitelną skórą, lekkim konturowaniem i delikatnie podkreślonymi brwiami dopełnił nieoczywisty, brązowo-ceglany odcień ust. Makijażystka użyła pomadki Yves Saint Laurent Rouge Volupte w odcieniu Legendary Mocha. Pomadka niestety nie jest już w sprzedaży, ale udało nam się znaleźć godny zamiennik – pomadkę MAC Satin Lipstick w odcieniu Verve.
Maid in Manhattan (2002)
Pokojówka z nowojorskiego hotelu i kandydat na senatora? To połączenie idealne dla słodkiej i nieco naiwnej komedii romantycznej. W filmie Maid in Manhattan w rolę Marisy Ventury wcieliła się Jennifer Lopez, a o jej, jak zawsze, nieskazitelny makijaż zadbał one and only Scott Barnes. Przepiękną, kultową już stylizację z brzoskwiniową, eteryczną sukienką dopełnił makijaż z mocnym (w rozpoznawalnym do dziś stylu Scotta Barnes’a) konturowaniem i ustami o glossy wykończeniu. Podobny, lśniący efekt uzyskacie dzięki błyszczykowi Princess Peach Flossy Glossy od marki Scott Barnes Beauty.
How to Lose a Guy in 10 Days (2003)
Wieczorowy, świeży look Kate Hudson z filmu How to Lose a Guy in 10 Days to idealny przykład na to, że czasem w makijażu mniej znaczy lepiej. Złota, lśniąca sukienka, biała torebka i duży diament na szyi – taką stylizację dopełniono rozświetlonym, delikatnym makijażem. Idealny wybór dla miłośniczek rozświetlaczy – nałóżcie ulubione, szampańskie złoto na łuk brwiowy, w wewnętrzny kącik oka, na szczyty kości policzkowych, na obojczyki i ramiona. You glow girl!
13 going on 30 (2004)
W walentynki chcecie poszaleć i wrócić do wesołych, szalonych lat 2000.? Spróbujcie odtworzyć makijaż Jennifer Garner z filmu 13 going 30! Przyda Wam się delikatny, fioletowy cień do powiek i wielowymiarowy błyszczyk w słodkim, różowym kolorze, taki jak ten od Pat McGrath Labs w odcieniu Pale Fire Nectar lub Lust Lip Clean.
Anna Karenina (2012)
Makijaż Keiry Knightley na planie ekranizacji klasycznej, rosyjskiej powieści Lwa Tołstoja, Anny Kareniny, został szczegółowo przemyślany. Miał kontrastować z przepychem otoczenia, a jednocześnie podkreślać naturalną urodę aktorki. Do delikatnego looku użyto udoskonalającego, lekkiego podkładu Chanel Vitalumiere Aqua. Kształt oka podkreślono roztartą kredką Chanel Le Crayon Khol w odcieniu Noir.
La La Land (2016)
Jeśli lubicie akcenty na usta, makijaż inspirowany Emmą Stone w La La Land będzie dla was! Nieskazitelna skóra, delikatny makijaż oczu i zdecydowany, odważny kolor ust. Świetnie sprawdzi się tutaj czerwona pomadka z niebieskim podtonem od Byredo.