Mama też pachnieć może

perfumy dla mam
Fot. Aldona Karczmarczyk

Perfumy w ciąży albo tuż po urodzeniu dziecka? Wtedy zazwyczaj skreślamy je z listy codziennych przyjemności. Niepotrzebnie. Wystarczy zmienić rodzaj lub skład i można się cieszyć ich zapachem bez przeszkód, nudności czy bólu głowy. Co więcej, nie będą też irytować malucha.

Jak dobrać perfumy dla siebie w tym wyjątkowym czasie?

Po pierwsze i najważniejsze – słuchać tylko siebie! Jeśli zapach Ci się podoba, nie drażni i nie przeszkadza – możesz po niego sięgnąć. Z wiadomych względów proponujemy wody toaletowe lub kolońskie (nie ekstrakty czy perfumowane) z niską zawartością alkoholu, najlepiej w całości skomponowane z naturalnych składników. Z syntetyków natomiast – świetnie sprawdzają się niektóre pojedyncze molekuły (przekonajcie się w Polasense Fragrance Studio). Molekuły z dobrych źródeł są bezpieczne, ponieważ doskonale wiadomo jaki jest ich chemiczny skład i jakie dokładnie będzie ich aromaterapeutyczne działanie. Bo poza pięknym aromatem, wiele zapachów wręcz zapobiega mdłościom, dodaje energii czy podnosi nastrój. Należą do nich na przykład: cytrusy, imbir, cynamon czy mięta. Perfumy dla mam mogą być piękne i pożyteczne, zwłaszcza w ciąży!

Enfance, Eau de Toilette

Wrażliwość na zapachy w ciąży? Wypróbuj czysty, świetlisty, orzeźwiający zapach na bazie sycylijskiej bergamotki, neroli i odrobiną białego piżma. Totalnie francuski. Można nim spryskiwać ubrania, pościel, włosy. Nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych i nie był testowany na zwierzętach. 

Eau de Toilette, Enfance 50 ml/45 €

KUP

Abel, Nurture

„Często kobiety w ciąży (będąc bardzo wyczulone na zapachy) są niechętne do używania jakichkolwiek perfum – i mają ku temu dobre powody. Wykorzystałam jedynie najlepsze hipoalergiczne i naturalne składniki, aby zapewnić matkom codzienną dawkę przyjemności.” – mówi twórczyni kompozycji, Fanny Grau. Znajdziemy tutaj uspokajającą różę, wzmacniający kwiat pomarańczy, imbir przeciw nudnościom oraz drzewo sandałowe tworzące podstawę zapachu.

Nurture, Abel, 30 ml/370 zł

KUP

Acqua di Parma, Blue Mediterraneo Bergamotto di Calabria

Uchwycono tu zapachy bujnej linii brzegowej starożytnej Kalabrii, krainy położonej pomiędzy dwoma morzami. Jest tu więc relaksująca bergamotka wzmocniona świeżością cedratu, czerwonego imbiru oraz wetiweru. To świetne perfumy w ciąży, jak i po porodzie. Wystarczy ich kropla, aby przenieść się w objęcia najczystszego błękitu.

Blue Mediterraneo Bergamotto di Calabria, Acqua di Parma, 150 ml/569 zł

KUP

L’Erbolario, Assenzio

Włoska marka bazująca na naturalnych składnikach i korzystająca z tradycyjnych receptur. To nieco ziołowo-korzenny zapach: z piołunem, kolendrą, ale też z kardamonem i goździkami, ożywiony energią śródziemnomorskich pomarańczy oraz cytryny.

Assenzio, L’Erbolario, 50 ml/129 zł

KUP


Le Couvent des Minimes, Aqua Minimes

Woda kolońska pełna wyciągów z roślin – tu w rolach głównych cytrusy i rodzaj wawrzynu o nazwie litsea. Ten niesamowity, drzewno-cytrusowy, świeży zapach należał ponoć do najczęściej wybieranych przez kochających przyrodę mnichów z klasztoru minimitów. Powód? Dodaje energii i optymizmu! A to czyni z niego idealne perfumy dla ciężarnych i mam.

Aqua Minimes, Le Couvent des Minimes, 100 ml/245 zł

KUP

Najczęściej czytane

Polecane artykuły