Trip to the Beach in a Bottle – 7 perfum, które przypomną Ci o plaży!

Jeżeli nie możecie doczekać się plażowania, odwołajcie się do Waszych zmysłów. Przedstawiamy 7 zapachów, które zostały zainspirowane morzem i wakacjami. Od egzotycznych wysp po wakacyjne poranki na plaży. Przekonajcie się, że zapach może przenieść Was w magiczne miejsca!

Zapach jest jednym z najsilniejszych bodźców przywołujących wspomnienia. Naukowcy zauważyli, że zapachy są w stanie aktywować strefy mózgowe odpowiedzialne za procesy zapamiętywania i emocji, co skutkuje przywoływaniem dawnych wspomnień. Oto 7 propozycji perfum inspirowanych morzem i wakacjami, które z pewnością przypomną Wam o plaży i ciepłych dniach.

Sun Delicious Fragrant Water, Nuxe

Perfumowana woda inspirowana słońcem i wakacjami na plaży. Zapach świeżych kwiatów, drzewa kokosowego i wanilii sprawi, że poczujesz się, jak na egzotycznej wyspie.

Sun Delicious Fragrant Water, Nuxe, 74 zł

KUP

Bal d’Afrique, Byredo

Zapach unisex, który przywodzi na myśl safari i wakacje w Afryce. Ciepły i otulający, ale jednocześnie świeży. Pachnie cytrusami, nutami drzewnymi i kwiatowymi. Wyczuwalne są także świeże korzenne akordy. W tle jest słodki i ziemisty. 

Bal d’Afrique, Byredo, 745 zł

KUP

Aqua Universalis forte, Maison Francis Kurkdjian

Kobiecy lekki zapach, który łączy nuty kwiatowe i owocowe, takie jak bergamotka, białe kwiaty, jaśmin, różę i nuty drzewne. Jest to delikatny i świeży zapach, który przypomina wakacyjne poranki na plaży.

Aqua Universalis forte, Maison Francis Kurkdjian, 827 zł

KUP

Soleil Blanc, Tom Ford

To luksusowy, uniseksowy zapach, który kojarzy się z egzotycznymi plażami. Cytrusowe otwarcie, które następnie przechodzi w wakacyjne zapachy kokosa, pieprzu i… olejku do opalania.

Soleil Blanc, Tom Ford, 619 zł

KUP

Beach Walk, Replica

Ten zapach zabierze Was na spacer po plaży w letni dzień. Przywoła słoneczne wspomnienia nutami bergamotki, mleczka kokosowego, piżma, różowego pieprzu i ylang-ylang.

Beach Walk, Replica, 609 zł

KUP

Alien Goddess, Mugler

Jeżeli lato kojarzy się Wam z bardziej orientalno – drzewnymi zapachami to w podróż zabierze was Mugler z kokosowo-bergamotkową głową i jaśminowym sercem. W bazie ciepła wanilia i kaszmir. 

Alien Goddess, Mugler, 549 zł

KUP

Elle L’Aime, Lolita Lempicka

Wyraźnie cytrusowy kobiecy zapach. Idealnie zbalansowana słodycz, przywołuje beztroskie wspomnienia. W bazie przebijają nuty drzewne, dzięki czemu zapach nie jest banalny. 

Elle L’Aime, Lolita Lempicka, 260 zł

KUP

Najczęściej czytane