Blaski i cienie w makijażu

Fot. Imaxtree

Światłocień w makijażu to skuteczne narzędzie do modelowania i rzeźbienia – dwa pociągnięcia pędzlem i voilà – nagle mamy kości policzkowe i linię żuchwy. Smuklejszy nos, jeśli trzeba. Mniejsze czoło? Proszę bardzo.

Obecnie odchodzi się jednak od ciężkiego contouringu, którego prekursorką i wierną fanką była Kim Kardashian-West (czy ona naprawdę nawet po kawę wychodzi w pełnym konturze?) i chwała za to, bo nasze twarze mogą odetchnąć i po prostu być sobą. Jednak trend non-contouring nie oznacza, że trzeba całkowicie rezygnować z podkreślania rysów twarzy. Trzeba to robić sprytnie! I tutaj na ratunek przychodzą nam kremowe kosmetyki, które wtapiają się w skórę i wyglądają ultra naturalnie. To tajna broń makijażystów, dzięki której w subtelny sposób można pomóc matce naturze podreperować to i owo. 

Kultowym już kosmetykiem przeznaczonym do kremowego konturowania jest znany i uwielbiany Shade&Illuminate od Toma Forda, który znajdziecie w niejednym kufrze profesjonalistów. Zgrabne, luksusowe opakowanie zawiera magiczne duo – bronzer i rozświetlacz, które wyczarują policzki na miarę Jane Fondy na każdej z nas, bez efektu pudrowości. 

Ale spokojnie, to nie tak, że namawiamy Was na wydanie fortuny na kolejny produkty do makijażu. Wręcz przeciwnie (wybacz, Tom!). Sprawdziłyśmy, czym zastąpić Shade&Illuminate, aby za bardzo nie odchudzić portfela, uzyskując pożądany efekt. Oto lista kremowych bronzerów i rozświetlaczy, które równie pięknie wyrzeźbią Wasze kości policzkowe, rozświetlą cerę i podkreślą rysy.

Light and Shade Contour Duo, H&M Beauty

Kremowe duo do konturowania w małej paletce, w przyjaznej cenie. Gładkie blendowanie bez plam, rozświetlacz w pięknym naturalnym szampańskim odcieniu, do aplikacji pędzlem lub gąbeczką. 

Paleta do konturowania Light and Shade Contour Duo, H&M Beauty, 39,90 zł

KUP

Wonder Stick, NYX

Coś dla fanek sticków do konturowania. Ten zestaw to opcja duo – bronzer i rozświetlacz w jednym. Ogromny plus za aż 6 kombinacji kolorystycznych! Łatwy w aplikacji, gładko się rozprowadza i daje naturalny efekt. Do nakładania bezpośrednio na twarz, można blendować gąbeczką lub pędzlem.

Sztyft do konturowania Wonder Stick, NYX, 69 zł

KUP

Contour & Highlight Cream & Liquid Duo, MILANI

To połączenie kremowego bronzera oraz płynnego rozświetlacza w jednym produkcie. Dostępny w pięknych opcjach kolorystycznych, możliwość budowania ich intensywności. Kompaktowy, dobry towarzysz podróży.

Zestaw do konturowania Contour & Highlight, Milani, 87,70 zł

KUP

Sculpting Touch Creamy Stick Contour, KIKO Milano 

Bardzo przyjemny stick do konturowania włoskiej marki KIKO Milano. Kremowa, łatwo blendująca się konsystencja. Dostępny w dwóch odcieniach, wystarczy na baaardzo długo.

Sztyft do konturowania Sculpting Touch, Kiko Milano, 45 zł

KUP

Radiant Touch Creamy Stick Highlighter, KIKO Milano

Rozświetlacz w sztyfcie w dwóch wersjach kolorystycznych. Odcień Gold to piękny, szampański kolor przypominający kultowy wśród makijażystów, nieistniejący już stick MADINA (kto go użył choć raz, wie o co chodzi! A z ciekawostek: MADINA jakiś czas temu została wykupiona przez KIKO Milano). Subtelny, kremowy, łatwo się rozprowadza i bajecznie rozświetla.

Rozświetlacz w sztyfcie Radiant Touch, Kiko Milano, 45 zł

KUP

Highlighter Stick, Golden Rose

Nasza polska wersja sticków od Kiko, miękki i kremowy o mokrym wykończeniu, w dwóch odcieniach: szampańskim i bardziej różowym. Super jakość w stosunku do ceny!

Rozświetlacz w sztyfcie, Golden Rose, 19,90 zł

KUP

Ultra Strobe Balm, Makeup Revolution

Kremowy rozświetlacz w kompakcie, który utrzymuje się naprawdę cały dzień. Dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych: opalizujący róż i złoto. Do nakładania palcami.

Rozświetlający balsam Ultra Strobe, Makeup Revolution, 22,90 zł

KUP

Cream Contour, Pierre René

Kremowa paletka do konturowania w niskiej cenie, łatwa w aplikacji i rozcieraniu. Odcień brązu dość ciepły, więc sprawdzi się na cieplejszej karnacji.

Kremowa paleta do konturowania, Pierre René, 42,69 zł

KUP

The Stick Highlighter, 3ina

Rozświetlacz w sticku marki 3ina, która znana jest ze swojej dbałości o środowisko – dobry wybór dla ekolożek. Łatwy w aplikacji, dostępny w 3 pięknych kolorach.

Rozświetlacz w sticku, 3ina, 64 zł

KUP

Flawless Chisel Cheeks, Barry M

Dwa sticki do konturowania i rozświetlania. Przyjemna konsystencja, łatwe w blendowaniu, wegański skład.

Kremowy bronzer i rozświetlacz w sztyfcie Flawless Chisel Cheeks, Barry M, 47,30 zł

KUP

Babe Balm Bronze, BYBI

Rozświetlacz w musie o ciepłym odcieniu, daje piękny efekt subtelnego wet glow, plus za uroczy słoiczek.

Rozświetlacz w musie Babe Balm Bronze, Bybi, 59 zł

KUP

Ultra Pro HD Fair, Makeup Revolution

To wegańska paleta do konturowania, w której znajdziemy aż 8 kolorów. Dla nieco bardziej wprawionych w sztuce makijażu 🙂 

Paleta do konturowania Ultra Pro HD Fair, Makeup Revolution, 70 zł

KUP

Najczęściej czytane

Polecane artykuły