Jak Lady Gaga zmieniła się w Patrizię Reggiani?

Fot. @sarahtannomakeup

Najnowszy film Ridleya Scotta wzbudza wiele emocji, nie tylko wśród miłośników historii mody. House Of Gucci to zaskakująca historia stojąca za imperium domu mody Gucci. W rolę Patrizii Reggiani, byłej żony Maurizio Gucci, oskarżonej o zlecenie zabójstwa męża w 1995 roku, wcieliła się Lady Gaga, a o jej zachwycający wizerunek zadbał doświadczony team beauty – makijażystka Sarah Tanno i fryzjer Frederic Aspiras. Film oddaje niezwykle realistycznie estetykę trzech dekad, subtelne zmiany zarówno w stylizacji włosów, jak i w technikach makijażu. Znaną nam ze sceny i czerwonych dywanów, ekstrawagancką Lady Gagę, przemieniono w sączącą espresso, charakterystyczną i silną Włoszkę. 

Lata 70. 

Odtworzenie wyglądu Patrizii Reggiani z wczesnych lat 70-tych było ogromnym wyzwaniem. Pierwsze ogólnodostępne fotografie Patrizii pojawiły się dopiero w roku 1972, tuż przed jej ślubem z Maurizio Guccim. Team beauty kierował się więc przy pracy intuicją i inspirował się włoskimi ikonami piękna tamtych czasów – głównie Sophią Loren i Giną Lollobrigidą. Tanno i Aspiras spędzili nieskończone godziny na researchu i katalogowaniu pomysłów. Do filmu przygotowano kilkadziesiąt peruk i ponad 50 różnych stylizacji. 

Na początku widzimy bohaterkę w najbardziej naturalnej wersji – w brązowych włosach, ułożonych domowym sposobem w szerokie fale. Cera jest delikatna, a brwi charakterystycznie zaokrąglone. To wygląd, który dominuje w scenach z lat 70., w czasie, w którym główni bohaterowie jeszcze się nie znają. 

Jednym z najpiękniejszych looków z całego filmu jest jednak ten wykreowany na potrzeby sceny pierwszego spotkania Patrizii i Maurizia, inspirowany bezpośrednio Sophią Loren. Lady Gaga wystąpiła w kocich, wydłużających oko kreskach na powiekach i żywej czerwieni na ustach. Sarah Tanno, która od 12 lat pracuje z piosenkarką i jest dyrektor artystyczną jej marki kosmetycznej Haus Laboratories, wybrała do stworzenia tego wyrazistego makijażu pomadkę z najnowszej kolekcji Haus Labs. Jest to mini pomadka z zestawu Tanti Baci Extreme Cream Mini Lipstick Set w odcieniu Stefania. 

Zestaw pomadek Tanti Baci, Haus Laboratories, 263 zł

KUP

Lata 80.

W latach 80-tych styl głównej bohaterki zaczyna się zmieniać – z delikatnego na bardziej wyrazisty, wręcz przesadzony. Pojawia się tutaj rozmazany, czarny makijaż oczu, którego podstawą są roztarte kreski z żelowego eyelinera. Makijaż miał wyglądać niechlujnie, jakby był wykonany nie do końca wprawną ręką i noszony przez cały dzień. Look dopełniono wyrysowanymi, spiczastymi, matowymi ustami. Fryzura to oczywiście kultowa fryzjerska zbrodnia lat 80. – obszerna, puszysta trwała, na którą wypsikano o wiele za dużo puszek lakieru do włosów. 

Lata 90.

Lata 90. to w filmie moment najbardziej dramatyczny i odzwierciedla to również wygląd aktorki. Pojawia się intensywny tusz do rzęs, nałożony kilkoma warstwami, rozmazany, jakby dokładany każdego dnia bez zmywania poprzedniej. W scenie procesu sądowego drastycznie postarzono Lady Gagę przy użyciu makijażu. Uzyskano efekt popielatej, poszarzałej twarzy. Rozjaśniono skórę i chłodnymi kolorami wydobyto zmarszczki i zagłębienia wokół ust i nosa. 

Najczęściej czytane

Polecane artykuły