Premiera pomadek Rouge Hermès

pomadki do ust rouge hermes

Dzień 4 marca 2020 już na zawsze zapisany został na kartach ponad 180-letniej historii paryskiego domu mody Hermès, bo oto do legendarnej torebki Birkin i kultowych jedwabnych apaszek dołącza kolejne dzieło sztuki – szminka-arcydzieło. A właściwie 24 szminki. Znane już pod nazwą Rouge Hermès, o dwóch rodzajach wykończenia, matowym i satynowym, obok których żaden miłośnik makijażu, sztuki, designu i luksusu nie może przejść obojętnie.

Jak powstała kolekcja pomadek Rouge Hermès?

Cały proces powstawania pomadek Rouge Hermès trwał, bagatela, 5 lat. Pierre Hardy (dyrektor ds. kreacji biżuterii oraz obuwia damskiego i męskiego Hermès) odpowiadał za koncept opakowania. Bali Barret (dyrektor artystyczna działu damskiego) wniosła do projektu swoją ideę kobiecości oraz koloru, Jérôme Touron (dyrektor kreatywny Hermès Beauty), nadał jej formę produktów do makijażu, a czuły nos stojący za kultowymi zapachami Hermès – Christine Nagel – nadała szminkom unikatowy, zapach wykonując tym samym ostatni szlif na szminkowym diamencie. Produkt dopracowany w absolutnie każdym, najmniejszym szczególe.

Kolory pomadek

Pomadki Rouge Hermès w kolorach od głębokich fioletów, przez neutralne róże, nasycone czerwienie, aż po elektryzujące pomarańcze, inspirowane były kultowymi torebkami, jedwabnymi szalami, a także charakterystycznymi pudełkami Hermès. Bogate dziedzictwo domu mody Hermès, zaklęte w postaci 900 próbek skóry oraz 75 000 kawałkach jedwabiu, znalazło swoje odwzorowanie w teksturach i kolorach szminek, stanowiąc kontynuację artystycznej wizji paryskiego domu mody. Wiadomo już, że dwa razy w roku pojawią się też dodatkowe, sezonowe, limitowane wersje kolorystyczne, które, jak można przypuszczać, wyprzedadzą się z prędkością światła. Rouge Hermès to szminka, której formuła, oprócz nasyconych kolorami trwałych pigmentów, zawiera naturalne składniki pielęgnacyjne, takie jak wosk pszczeli czy ekstrakt z owoców morwy.

Ekologiczne opakowania

Kolekcja szminek Rouge Hermès została zaprojektowana z troską o naszą planetę. Trzykolorowe, charakterystyczne opakowania szminek, a raczej małe dzieła sztuki wykonano w 100% z metalu, dążąc do eliminacji z procesu produkcji niepotrzebnego plastiku. Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia samego wkładu szminki, dzięki czemu metalowy case z cudownym magnetycznym „klikiem” może służyć nam przez długi czas. Metalowemu bulletowi będą towarzyszyć designerskie akcesoria około-szminkowe: skórzane etui, pędzelek oraz lusterko. Panie i panowie, koniec z malowaniem ust w ustronnym zaciszu damskiej toalety, bo oto poprawki z użyciem szminko-arcydzieła, jakim są pomadki Rouge Hermès, wykonywać należy na salonach, przy pełnej publiczności.

Kosmetyki kolorowe Hermès

Kolekcja szminek Rouge Hermès otwiera linię kosmetyków kolorowych domu Hermès. Kolejne produkty wprowadzane będą stopniowo tak, by do 2023 roku Hermès Beauty zawierało pełną gamę produktów do makijażu, poszerzoną w latach kolejnych o produkty do pielęgnacji skóry. Tak więc makijażystom i miłośnikom produktów kosmetycznej klasy premium nie pozostaje nic innego, jak z niecierpliwością oczekiwać kolejnych kosmetycznych dzieł sztuki z logo Hermès. Będzie się działo.

Gdzie kupić pomadki Rouge Hermès?

Kolekcja pomadek Rouge Hermès dostępna jest w sklepie internetowym hermes.com oraz w wybranych butikach. Na chwilę obecną kosmetyki nie będą dostępne stacjonarnie w butiku w Warszawie, więc koneserom kosmetycznych arcydzieł pozostają zakupy online.

Pomadka Rouge Hermès, Matte Lipstick, Rouge Casaque, 280 zł

KUP

Pomadka Rouge Hermès, Matte Lipstick, Rose Boisé, 280 zł

KUP

*Zdjęcia: Materiały prasowe Hermès

Najczęściej czytane