Multifunkcyjny blask

kosmetyki rozświetlające
Fot. Imaxtree

Trend minimalizmu, prostoty i przejrzystości już dawno podbił rynek mody i moje serce. Kto powiedział, że cień do powiek jest tylko do powiek, a błyszczyk do ust tylko do ust? Wydaje się to być jedynie przeszkodą dla kreatywności. Dziś chciałabym pomóc Wam w rozwinięciu tej ostatniej i przedstawić pewien wielofunkcyjny produkt, bez którego nie wyobrażam sobie swojej pracy na backstage’ach sesji zdjęciowych i pokazów mody!

Coraz częściej przyjmujemy minimalistyczną estetykę makijażu i staramy się unikać nakładania mnóstwa produktów na skórę twarzy. W związku z tym powstaje coraz więcej uniwersalnych kosmetyków, dzięki którym makijaż będzie wyglądał ekstra i nie będzie wymagał przy tym od nas większego wysiłku czy też umiejętności.

Moim numerem jeden w tej kategorii jest błyszczyk Clear Lipglass Mac Cosmetics, który może być użyty do stworzenia zarówno szalonego, błyszczącego, szklanego wykończenia, jak i subtelnego połysku. Zawiera olej jojoba, który pomaga zmiękczyć i wypielęgnować usta, ale nie tylko. Jest zapakowany w wygodną tubę wyciskową, co ułatwia szybkie i sprawne nakładanie.

Błyszczyk Clear Lipglass, Mac Cosmetics, 80 zł

KUP

Poznajcie jego niezwykłe zastosowania.

Lśniąca cera

Nałóż odrobinę błyszczyka na szczyty kości policzkowych, wklepując go opuszkami palców w skórę. Robisz do na gotowy już makijaż. Dzięki temu uzyskasz naturalne, ładne, zdrowe glow. Makijażyści często wykorzystują ten trik przy swojej pracy na największych pokazach mody i sesjach zdjęciowych. Cera lśni wtedy z daleka, pod każdym kątem i w każdym świetle!

Mokra powieka

Nakładając niewielką ilość na powiekę – uzyskasz szklany blask. Możesz też nałożyć odrobinę na nałożony wcześniej cień do powiek, lub zanim nałożysz pigment lub sypki cień mineralny – zmieszać zarówno błyszczyk jak i ten cień i dopiero nakładać na oko. Nie jest to trwała opcja makijażu, ale na pewno dodaje charakteru i pięknie wygląda. Szczególnie wieczorem, na imprezie i w blasku kolorowych świateł.

Rozświetlony dekolt

Możesz wklepać odrobinę błyszczyka w dekolt, na kości obojczykowe i ramiona. Pięknie podkreśli kształty, będzie pracował w świetle, podkreśli opaleniznę. Na całe ciało raczej nie rekomenduję – będzie zbyt klejąco. Jednak jako rozświetlacz do dekoltu, często w połączeniu z balsamem lub innym rozświetlaczem (np. wymieszany z sypkim mineralnym lub zmiksowany z kilkoma kroplami płynnego) – bomba! Można nakładać palcami lub gąbeczką do makijażu.

Poskramiacz brwi

Marzą Ci się lśniące i uporządkowane brwi? Użyj przezroczystego Lipglass, by zapanować nad niesfornymi włoskami. Wyczesuj ku górze i na boki. Jeśli chcesz zaszaleć, dodaj do błyszczyka kolorowego pigmentu i używając szczoteczki do brwi nałóż kolorową substancję na brwi – również wyczesując włoski. Ja np. kocham różowy! (Opcja szczególnie dobra dla posiadaczek jasnych brwi).

Tafla na ustach

Teraz możesz uzyskać każdy kolor ust, jaki tylko zapragniesz. Użyj zmiksowanego cienia do powiek lub pigmentu w wybranym przez siebie kolorze i oczywiście przezroczystego błyszczyka do ust. Efekt tafli gwarantowany.

Najczęściej czytane