Jak dopasować prawidłowy kształt brwi?

Fot. Imaxtree

Dobrze dobrany kształt brwi jest dla twarzy niczym rama do obrazu: zdobi, uzupełnia, dodaje. Dzięki nim możemy wyglądać młodziej lub poważniej, radośnie lub srogo. Niestety jest niewiele uniwersalnych rozwiązań. Jak prawidłowo dopasować kształt brwi do kształtu twarzy? Nie mam pojęcia! Dlatego postanowiłam zapytać o to ekspertkę – podpowiada nam Владa Островская, czyli Włada Ostrowska, właścicielka waw.brows i beunique.salon

Włada o brwiach wie wszystko! Przypominam, że kiedy przyszłam do niej pierwszy raz na laminację, po samych włoskach brwi rozpoznała, że jestem w trakcie menstruacji. Od tamtej pory ufam już tylko jej. Pomogła mi odhodować ubytki w brwiach. Doskonale wie, jak o nie dbać i jak je stylizować. Dziś rozmawiamy o idealnym kształcie brwi. 

Anna Kordus (The Beauty Runway): Jak kształt brwi wpływa na nasz wygląd? 

Włada Ostrowska (waw.brows & beunique.salon): Moim zdaniem odpowiednio dobrany kształt brwi zmienia… wszystko! Brwi nadają wyrazistości całej twarzy. Dobrze dobrany kształt potrafi odmłodzić twarz, nadać wyrazistości naszemu wyglądowi i „otworzyć” oczy. Przykładowo: ja bez zrobionych brwi czuje się bardzo źle. Brwi robią bardzo dużo… „roboty” dla całej twarzy ☺

Jak zmieniają się trendy w kształcie brwi? Czy grozi nam powrót tych cieniutkich brewek z początku millenium?

Włada: Trendy, jak wszędzie, zmieniają się cały czas. Dotyczy to także kształtu brwi. Nie widzę jednak, żeby dziewczyny jakoś się do nich specjalnie dopasowywały.
Teraz na przykład znowu niby są modne właśnie te wspomniane przez Ciebie wąskie brwi. Myślę jednak, że takie brwi zobaczymy głównie w stylizacjach do sesji zdjęciowych i na pokazach mody, w życiu: niekoniecznie.

Czyli nie powinniśmy podążać za trendami, tylko raczej dobierać kształt brwi indywidualnie do twarzy? 

Włada: Moim zdaniem, najlepszym kształtem brwi, jaki może być – jest nasz naturalny! Od urodzenia nasze brwi rosną zgodnie z naszymi rysami twarzy, więc lepiej nie wymyślać niczego od zera. Najlepiej po prostu podkreślić swój naturalny kształt.

To jak możemy im pomóc – jak wyznaczyć idealny kształt brwi?

Włada: – Dla mnie idealne brwi są wtedy, gdy mamy wrażenie, że pochodzą z natury. Piękne, podkreślające twarz, ale nie wysuwające się na pierwszy plan. Brwi, które są łatwe w pielęgnacji i wtedy, gdy nawet bez farbki i większych zabiegów wyglądają dobrze.

Oj tak. Jak jednak zmienić dotychczasowy kształt, jeżeli jednak znacznie odbiega od ideału? 

Włada: Jeżeli mieliście złe doświadczenia lub próbowaliście kombinować, przykładowo wyrywając za dużo włosków, polecam zacząć od odłożenia pęsety. Trzeba po prostu zapuścić sobie brwi, a dopiero potem zacząć myśleć o zmianie kształtu i stylizacji. Jeżeli nie jesteście do końca zadowoleni ze swoich brwi, to najlepiej jednak oddać się w ręce specjalisty.

To prawda. Ja już poza makijażem prawie nie dotykam moich brwi. Zaufałam ekspertom (Tobie:)) i nigdy nie wyglądały lepiej. Gdy robiłam to sama – wychodziło różnie. Jakie twoim zdaniem błędy najczęściej popełniamy przy samodzielnym regulowaniu brwi?

Włada: Zazwyczaj jest to regulacja przy złym świetle i w konsekwencji wyrywanie za dużej ilości włosków. Po prostu nie widzimy, jak dokładnie wyglądają nasze brwi. Drugim niezwykle popularnym błędem jest regulowanie jednej brwi, a dopiero później drugiej. Tymczasem najlepiej robić jedną i drugą na raz.

Faktycznie! Nigdy tego tak nie robiłam, a to takie oczywiste! Dzięki temu łatwiej będzie nam zachować symetrię! No dobrze, a jak już coś zepsujemy: da się jakoś naprawić ewentualne ubytki? 

Włada – Jasne, trzeba odhodować brwi. 

Jednak to czy i jak szybko to się uda, zależy m.in. od tego, jak szybko odrastają włosy i jak często wyrywało się je w danym miejscu. Czasami włoski potrafią odrosnąć już w ciągu 1-1,5 miesiąca. Innym razem okazuje się, że w niektórych miejscach już po prostu nie ma cebulek. Wtedy możemy czekać nawet przez 6 miesięcy, aż uda się cokolwiek odhodować. 

Przy zapuszczaniu brwi najlepiej nie dotykać pęsety, wcierać witaminę A+E, olejek rycynowy lub migdałowy. Należy robić delikatny masaż szczoteczką, warto sięgnąć również po peeling. Podczas mycia głowy, w tzw. międzyczasie, można nakładać nawilżające maseczki/odżywki do włosów… na brwi.

Wow, jaki patent z tą odżywką! Aczkolwiek odradzam osobom ze skórą trądzikową. Za to z ciekawostek: są już nawet dedykowane peelingi do brwi! W ogóle rynek w tej kategorii bardzo mocno się rozwinął i jest w czym wybierać. Co polecasz do malowania i utrwalania brwi? 

Włada: Najbardziej lubię, gdy nawet pomalowane brwi wyglądają naturalnie, dlatego polecam żele do brwi (zarówno bezbarwne, jak i te z kolorem). Dzięki szczoteczce produkt nakładamy głównie na włoski (a nie na skórę) – nie wygląda to tak sztucznie i przerysowanie jak przy malowaniu kredką czy cieniem.

Moimi faworytami są: 

Żel mocno utrwalający Fixateur, Vivienne Sabo, 34 zł

KUP

Żel do brwi Boy Brow, Glossier, 16 $

KUP

Żel do brwi Gimme Brow+, Benefit, 139 zł

KUP

Żel utrwalający do brwi 24h Brow Setter, Benefit, 149 zł

KUP

Dziękuję za rozmowę i do zobaczenia w salonie! Chociaż ostatnio naprawdę ciężko się do Ciebie dostać!

Włada: – Oj tak, wiem. Pracuję codziennie od 8 do 22. Klientów nie brakuje!

Tym bardziej dziękuję, że znalazłaś dla nas czas! 

Najczęściej czytane

Polecane artykuły