Przegląd beauty – Paris Haute Couture Spring/Summer 2022

Fot. Imaxtree/ Agencja Free

Jakiś czas temu w Paryżu zaprezentowano najnowsze kolekcje Haute Couture na wiosnę i lato 2022. Emocjom nie było końca i chociaż najwięcej szumu zrobił futurystyczny, sięgający brwi, czarny makijaż nowej partnerki Kanye Westa, Julii Fox, na wybiegu pojawiły się równie fascynujące looki spod pędzli najlepszych makijażystów.

Valentino

Dramatyczne, rzeźbiarskie formy sukien Pierpaolo Piccioliego dla Valentino dopełniły makijaże Pat McGrath z czarnym, wyrazistym eyelinerem, głębokim śliwkowym fioletem na ustach i rzęsami z czarnych piórek. O zaczesane, gładkie włosy z precyzyjnym przedziałkiem na środku zadbał Guido Palau.

Jean Paul Gaultier

Makijaże z pokazu Jean Paul Gaultier to odważne, czerwone kształty na powiekach. Makijażystka Inge Grognard na bazie lśniącej, pokrytej piegami skóry stworzyła look przydymiony na górnej powiece i precyzyjnie wyrysowany w kącikach oczu. Za ciasne, zaplecione materiałem kucyki modelek odpowiadała Odile Gilbert.

Christian Dior

Na pokazie Diora zawitał dawno niewidziany w świecie beauty biały eyeliner. Ostra, graficzna kreska pojawiła się na dolnej powiece modelek – od zewnętrznego, po sam wewnętrzny kącik i linię wodną. Makijażysta Peter Philips stworzył ten look dzięki eyelinerowi Diorshow On Stage Liner w odcieniu 001 Matte White. Makijaże dopełniły idealnie wykrojone, proste fryzury Guido Palau.

Schiaparelli

Makijaż z pokazu Schiaparelli oślepiał blaskiem! Pat McGrath zdecydowała się na srebrny, wysadzany kryształkami kształt łez pod oczami. Precyzyjna forma stworzona dzięki metalicznej folii i kryształkom Svarowskiego pięknie odbijała światło na wybiegu!

Fendi

Look z wybiegu Fendi to kontrolowane szaleństwo – gładka, piękna skóra, delikatny rumieniec, zaczesane brwi i symetrycznie rozmieszczone na całej twarzy, drobne i lśniące kryształki. Dopełniające look fryzury Guido Palau to lśniące, niemal mokre, gładkie formy ułożone za pomocą żelu. 

Elie Saab

Pokaz Elie Saab uświetniły makijaże zaprojektowane przez Farę Homidi. Makijażystka zdecydowała się na naturalną, odbijającą światło skórę, wyczesane brwi i naklejone w załamaniu powieki rzęsy na pasku. Niedbałe, zaczesane do tyłu fryzury stworzyła Cyndia Harvey.

Viktor&Rolf

Kolekcję Viktor&Rolf modelki zaprezentowały w makijażu Lucy Bridge. Na rozświetlonej, bladej skórze namalowano piegi. Na powiekach stworzono przydymione smokey, usta przybrały odcień głębokiego bordo, a policzki oblały się rumieńcem w odcieniu żywej fuksji. Wymodelowane, mocno zaokrąglone boby stworzył fryzjer, Syd Hayes

Najczęściej czytane

Polecane artykuły