Przegląd beauty z Paris Fashion Week Spring/Summer 2022

Paryski Tydzień Mody dobiegł końca. Przez wiele dni projektanci prezentowali kolekcje na sezon wiosna/lato 2022. Wyjątkowym kreacjom towarzyszyły niezapomniane makijaże tworzone na backstage’u przez najlepsze zespoły beauty. W tym roku na paryskich wybiegach znajdą coś dla siebie zarówno makijażowi minimaliści, poszukujący lekkości i efektu glow, jak i miłośnicy mocniejszych akcentów. Klasyczna czerwień, graficzne kreski, cekiny, złoto? Zaglądamy za kulisy Paris Fashion Week i pokazujemy najciekawsze kreacje beauty. 

KENNETH IZE – odrobina złota

Pokaz Kennetha Ize otworzył tegoroczny Paris Fashion Week. Kolekcję stworzono z wyjątkowych, ręcznie tkanych, nigeryjskich materiałów. Niektóre z tkanin zostały przeplecione złotą nitką i to właśnie ten drobny akcent zainspirował Farę Homidi do metalicznych, lśniących kształtów w makijażu oczu. 

Makeup: Fara Homidi @farahomidi

Hair: Yann Turchi @yann_turchi

WEINSANTO – intensywny róż 

Całej kolekcji od Weinsanto towarzyszy wyrazisty, bardzo intensywny odcień różu. Magenta pojawiła się także w makijażu – zarówno w postaci rozblendowanego cienia na powiekach, jak i jako intensywny akcent na policzkach. Róż pojawił się również jako ciekawe wypełnienia ust obrysowanych czarną konturówką.

Makeup: Axelle Jérina @snakeeyez_

Hair: Kevin Jacotot @kevinjacotot

VICTORIA/TOMAS – delikatne glow 

Victoria Feldman i Tomas Berzins zaprezentowali swoją kolorową kolekcję na tle zapadającej w pamięć instalacji autorstwa Cyrila Lancelina – gigantycznej, różowej, nadmuchiwanej piramidy. Modelki pojawiły się na wybiegu w neonowych kreacjach i świetlistych, monochromatycznych makijażach. Rdzawy odcień pomarańczu zagościł na powiekach, policzkach i ustach modelek.

Makeup: Tom Sapin @tomsapin

Hair: Diana Payton @dianapayton 

DIOR – podwójny eyeliner

Kolekcja Dior to nawiązanie do młodzieńczego, pozytywnego i pełnego kolorów stylu lat 60. Czyste, graficzne i minimalistyczne projekty dopełnił makijaż skupiony na oku. Używając eyelinera Dior Onstage Liner w odcieniu Black Vinyl wyrysowano kreski zarówno na górnej i dolnej powiece, pozostawiając jaśniejszą przestrzeń między nimi.  Utrzymano naturalny wygląd skóry, a na ustach modelek znalazł się jedynie balsam do ust – Rouge Dior Lip Balm.

Makeup: Peter Philips @peterphilipsmakeup 

Hair: Guido Palau @guidopalau

OTTOLINGER – glass skin

Projektanci Christa Bösch i Cosima Gadien stworzyli dla Ottolinger kolekcję pełną futurystycznych elementów, ostrych krawędzi i asymetrii. Wizerunek modelek dopełnił delikatny makijaż zaprojektowany przez makijażystkę Isamayę Ffrench. Świeży, lekko błyszczący makijaż twarzy stworzono kosmetykami marki ByRedo. 

Makeup: Isamaya Ffrench @isamayaffrench

Hair: Adiam Habtezion @adiamhabtezion

Nails: Lauren Michelle Pires @laurenmichellepires

SAINT LAURENT – szkarłatne usta 

Wiosenna kolekcja Anthony’ego Vacarello została zaprezentowana wieczorem, drugiego dnia PFW, na tle migoczącej Wieży Eiffla. Mocne sylwetki zrównoważono nowoczesną wersją klasycznego, francuskiego makijażu.  Na ustach modelek pojawiła się wyrafinowana, czerwona szminka Yves Saint Laurent Rouge Put Couture The Slim 21.

Makeup: Tom Pecheux @tompecheux

ROCHAS – falisty eyeliner

Kolekcja wiosna/lato 2022 od Rochas to paleta ciemnych barw, różnorodność kształtów, połyskujące tkaniny, draperie i plisy. Inspirowanym płomieniami kreacjom towarzyszył makijaż typu underliner – niedbała, kolorowa linia wzdłuż dolnej linii rzęs, jakby namalowana lekko drżącą ręką. 

Makeup: Lucia Pieroni @lucia_pieroni

ACNE STUDIOS – cekinowe usta

W kolekcji Acne Studios można odnaleźć niezwykłą siłę kontrastu. Szyfon zostaje tu zestawiony ze skórą, ciężkie dodatki z bielizną, szydełkowe tkaniny z mocną dzianiną. Podobny kontrast można zauważyć w makijażu – usta pokryte warstwą mieniących się cekinów na tle matowej, gładkiej skóry.

Makeup: Peter Philips @peterphilipsmakeup

Hair: Gary Gill @garygillhair

BALMAIN – naturalne glow

Tegorocznym pokazem francuski dom mody Balmain świętował 10-lecie pracy dyrektora kreatywnego – Oliviera Rousteinga. Na wybiegu pojawiły się między innymi – Natalia Vodianova, Naomi Campbell, Carla Bruni, Mila Jovovich i Karen Elson. Team beauty podkreślił urodę modelek bardzo delikatnym makijażem z efektem zdrowej, lśniącej skóry.

Makeup: Diane Kendal @diane.kendal

Hair: Sam McKnight @sammcknight1

DRIES VAN NOTEN – kontrolowany przepych

Pełna kolorów, euforyczna kolekcja Dries Van Noten została zaprezentowana podczas Paris Fashion Week w formie przygotowanego wcześniej materiału wideo.  Ekstremalny, fantazyjny charakter projektów podkreśliły wyjątkowe kreacje beauty – zaczynając od makijażu ze lśniącymi aplikacjami, poprzez kolorowe peruki, po długie, wyklejane drobnymi błyskotkami paznokcie.

Makeup: Lucy Bridge @lucybridge 

Hair: Sam McKnight @sammcknight1

Nails: Sylvie Macmillan @sylvie.macmillan.nails

COPERNI – delikatny fiolet

Look z pokazu Coperni to świeża skóra wyrównana odrobiną korektora, delikatne glow, rozmazany liliowy cień, niedbale przeciągnięte tuszem i lekko posklejane rzęsy. Do tego gruba warstwa błyszczyka. Team beauty nie zapomniał także o rozświetleniu ciała. 

Makeup: Fara Homidi @farahomidi

Hair: Cyndia Harvey @cyndiaharvey

RICK OWENS – czysta czerń

Podczas tego pokazu nie zabrakło cech charakterystycznych dla Ricka Owensa – efektownych, niemal rzeźbiarskich form, niecodziennego drapowania i łączenia tkanin, mnóstwa czarnej skóry i mrocznego klimatu, pełnego wojowniczej siły. Wizję projektanta dopełniły mocne, niczym rysowane węglem makijaże – lekko rozdymione, lecz nadal kocie kształty na  powiekach. 

Makeup: Daniel Sallstrom @daniel_s_makeup 

Hair: @duffy_duffy

CHLOÉ – punkowe kreski

Pokaz Chloé został zorganizowany nad brzegiem Sekwany, z katedrą Notre-Dame w tle. Nad brzegiem rzeki, w pełnym słońcu, zaprezentowano projekty ozdobione kawałkami ręcznie malowanego kaszmiru, kamieniami szlachetnymi i elementami przetworzonych tkanin z poprzednich kolekcji. Makijaże miały lekko punkowy charakter – neonowy, pomarańczowy akcent w postaci graficznych, wyciągniętych kresek. 

Makeup: Hannah Murray @hannah_murray1

Hair: James Pecis @jamespecis

YOHJI YAMAMOTO – czysta biel

Abstrakcyjne, awangardowe kreacje Yohji Yamamoto podkreślił dość teatralny makijaż. Intensywną, czystą bielą podkreślono rzęsy i linię wodną oka.

Makeup: Isamaya Ffrench @isamayaffrench

Hair: Eugene Souleiman @eugenesouleiman

LANVIN – żółty kącik

W kolekcji na sezon wiosna/lato Lavin łączy to, co eklektyczne i klasyczne. Lśniące detale, małe koraliki i cienkie jedwabie towarzyszyły przerysowanym sylwetkom i odważnym kwiatowym printom. W makijażu wyróżniały się akcenty odbijającej światło żółci w wewnętrznych kącikach oczu.  

Makeup: Diane Kendal @diane.kendal

Hair: Anthony Turner @anthonyturnerhair

GIVENCHY – ekstrawagancki eyeliner

Nowy dyrektor kreatywny Givenchy, Matthew M. Williams zaprezentował nowoczesną i młodzieńczą kolekcją stworzoną we współpracy z artystą Johnem Smithem. Nawiązujące do abstrakcyjnych obrazów kreacje podkreślono graficznym makijażem podkreślającym rzęsy.

Makeup: Lucia Pieroni @lucia_pieroni

Hair: @duffy_duffy

GIAMBATTISTA VALLI – lśniąca czerwień

Tiulowej, pełnej falban i jasnych, pastelowych odcieni kolekcji towarzyszył świeży i czysty makijaż. Skórę pozostawioną naturalną i lśniącą. Wyraźny akcent położona na ustach – usta pomalowano na wysoki połysk w różnych, jaskrawych odcieniach od czerwieni po róże.  

Makeup: Isamaya French @isamayafrench

Hair: Cyndia Harvey @cyndiaharvey

Najczęściej czytane

Polecane artykuły