#TBRbeautyclass – co zrobić, żeby makijaż oka się nie rolował?

Co zrobić, żeby cienie się nie rolowały? Najlepsze sposoby na utrwalenie makijażu.
Fot.: Imaxtree/ Agencja Free

Niewielu jest szczęśliwców, którzy nie doświadczają zbierania się cieni w załamaniach. Myślę, że zdecydowana większość, zna ten problem od podszewki. Może być on nawet powodem do zaprzestania wykonywania makijażu oka, no bo w końcu, staramy się, poświęcamy czas, tworzymy małe arcydzieło na powiece, a po kilku godzinach nasza twórczość idzie na marne. 

Zrozumiałe jest więc to, że z czasem można się poddać. Ale! Właśnie dlatego przychodzę na ratunek z kilkoma poradami, dzięki którym Wasze cienie przetrwają cały dzień w nienaruszonym stanie. 

Znajdźcie źródło problemu, a będziecie uzdrowieni

Tak jak w większości przypadków, w naszym życiu, żeby rozwiązać jakąkolwiek trudność należałoby się zastanowić – skąd się ona bierze, dzięki temu mamy szanse zdecydowanie skrócić czas poszukiwań najlepszego rozwiązania i znacznie szybciej cieszyć się pożądanym efektem.

Czas więc przemyśleć czy jest to kwestia:

  • kształtu oka
  • przetłuszczania się powieki
  • formuły używanych produktów

Źródło znalezione? Czas na receptę 

Zanim przejdziemy do poszczególnych kategorii, pamiętajcie, że w każdym przypadku kluczowe będzie odpowiednie przygotowanie okolicy oka.

Po pierwsze, jeśli w porannej pielęgnacji nakładacie krem również na górną powiekę, zadbajcie o to aby jego konsystencja była lekka, ten o tłustej formule z pewnością nie będzie dobrym kompanem w walce o trwałość makijażu. Następnie zwróćcie uwagę na ilość – więcej nie zawsze znaczy lepiej, zazwyczaj wystarczy Wam naprawdę odrobina produktu. Ostatni krok – chwila cierpliwości, poczekajcie aż krem dobrze się wchłonie. To idealny moment, żeby wypić poranną kawkę, a kiedy powieka będzie już praktycznie sucha, możecie śmiało przejść do kolejnego etapu.

Teraz czas na analizę poszczególnych przypadków

Kształt oka

Jeśli mamy do czynienia z powieką opadającą, jej górna część jest w praktycznie stałym kontakcie z częścią ruchomą, dlatego nawet, jeśli skóra się nie przetłuszcza, to cienie i tak mogą się zbierać w załamaniach. W takim przypadku zacznijcie od cienkiej warstwy korektora, najlepiej wodoodpornego, np. Dior Backstage Face & Body Flash Perfector Concealer, a następnie dla jeszcze trwalszego efektu, delikatnie utrwalcie go pudrem. Na tak przygotowanej powiece cienie powinny przetrwać nawet bez użycia specjalnej bazy. 

Korektor Dior Backstage Face & Body Flash Perfector Concealer, 159 zł

KUP

Przetłuszczająca się powieka

W tym przypadku kluczowe będzie działanie na kilku płaszczyznach. Na początku musimy się upewnić, że na powiece nie ma nadmiaru sebum, w tym celu można delikatnie przetrzeć ją wacikiem, zwilżonym np. deliaktnym tonikiem lub wodą termalną.
Następnie niezastąpiona będzie dobra baza pod cienie (w przypadku tłustej powieki sam korektor może nie dać rady). I tutaj z ręką na sercu polecam Wam Smashbox Intensify 24 Hour Shadow Primer, odpowiednio zaaplikowana wzniesie trwałość Waszego makijażu na inny level. Co do aplikacji – ilość produktu, wielkości połowy ziarnka grochu, rozgrzewacie miedzy palcami, następnie dokładnie pokrywacie nim powiekę i teraz stop! czekacie około minuty, aż baza zwiąże się ze skórą i lekko zastygnie. Po takim przygotowaniu możecie śmiało nakładać cienie!

Baza pod cienie do powiek Intensify 24 Hour Shadow Primer, Smashbox, 149 zł

KUP

Formuła produktu

Powyższe punkty Was nie dotyczą, a cienie i tak nie chcą być na swoim miejscu przez cały dzień? Jest więc bardzo duże prawdopodobieństwo na to, że wina leży po stronie używanych produktów. Przykładowo, jeśli wykonujecie makijaż oka tylko i wyłącznie kremowymi cieniami możecie być praktycznie pewni tego, że po jakimś czasie będą się one zbierać w załamaniach powieki. Rozwiązaniem problemu może okazać się chociażby utrwalenie kremowych produktów, tymi o pudrowej konsystencji, na przykład cieniem lub pigmentem mineralnym Annabelle Minerals, których trwałość zabezpieczy wasz makijaż przed wędrówką, a przyjazna formuła nie podrażni nawet wrażliwych oczu. Opcja numer dwa, jeśli jesteście fanami minimalizmu i nie chcecie bawić się w utrwalanie i dokładanie kolejnych kosmetyków, wybierzcie cień kremowy, ale o zastygającej, wodoodpornej formule, np. Make Up Forever Aqua Resist Smoky Shadow. 

Mineralny cień do powiek Annabelle Minerals, 37,90 zł

KUP

Cień do powiek Aqua Resist Smoky Shadow, Make Up Forever, 119 zł

KUP

Final touch

Ostatnim krokiem, który możecie wykonać, aby przedłużyć żywotność Waszego look’u jest spryskanie twarzy mgiełką utrwalającą, np. Smashbox Endurance Breathable Setting Spray.

Spray utrwalający makijaż Endurance Breathable Setting Spray, Smashbox, 89 zł

KUP

Gotowe! Mam nadzieję, że od teraz Wasz makijaż oka przetrwa bez problemu, nawet najdłuższy dzień!

Najczęściej czytane

Polecane artykuły