Top 5: Najpiękniejsze makijaże Fashion Week

Fot. Imaxtree

Inspiracje rządzą się swoimi własnymi zasadami czasoprzestrzeni. Zwykły kalendarz jest dla nich zbyt ograniczający, dlatego też czekają jeszcze chwilę po rozpoczęciu nowego roku, dojrzewają, aby w końcu niekontrolowanie eksplodować ku radości wszystkich. Wtedy też zaczyna się magia! Miniony Fashion Week przyniósł ze sobą garść niezwykłych inspiracji w makijażu. Znajdziemy tu wszystko: graficzne rysunki, błysk i kolor. Który z nich przypadnie ci najbardziej do gustu?

Erdem – graficzna kreska

Fot. Imaxtree

Liner umarł, niech żyje liner! Mam wrażenie, że graficzna kreska musi pojawić się chociaż raz w każdym sezonie. Zupełnie jakby to była niepisana zasada pokazów mody. Nie przestaje mnie jednak zadziwiać, że w tym temacie nie powiedziano jeszcze ostatniego słowa i zawsze znajdzie się sposób na dodanie linerowi nowego charakteru. To właśnie wydarzyło się na pokazie Erdem. Przepiękny, minimalistyczny makijaż z wyciągniętą kreską mógłby zniknąć w tłumie, gdyby nie celowo zostawiona pusta przestrzeń pomiędzy zewnętrznym kącikiem oka, a czarną linią linera. Wydłużone i zmysłowe oko zyskuje tym samym artystycznego charakteru. Aż ma się ochotę wyciągnąć eyeliner i odkryć go na nowo!

Versace – odważne kolory

Nie odkładaj jeszcze pędzelków na bok. Fashion Week w kwestii graficznego makijażu nie powiedział ostatniego słowa. Pat McGrath świetlistą skórę zestawiła z odważnymi kolorami na powiekach, jako symbol nowego świata i indywidualności. A było na czym… zawiesić oko. Krzykliwa fuksja, głęboki odcień niebieskiego i ognista czerwień namalowane zostały grubymi, zdecydowanymi liniami. Stały się dzięki temu niczym biżuteria, dopełniająca bogate i barwne tkaniny stylizacji.

Przy rysowaniu takich kresek przydadzą się małe patyczki higieniczne, nasączone płynem do demakijażu, którymi osiągnięcie idealnego rysunku będzie niezwykle łatwe.

Coperni – ozdobne kamienie

Czasem mniej znaczy więcej. Kiedy jednak to mniej składa się z błyszczących kryształków, aż chce się krzyknąć, że jest jakby luksusowo. W tym momencie nic więcej nie jest potrzebne do szczęścia. Właśnie w tym duchu minimalistycznego przepychu, swoim biżuteryjnym makijażem zachwycały modelki na pokazie Coperni. Ich powieki zostały ozdobione błyszczącymi kamieniami, które sprawiły, że każda stylizacja nabrała zupełnie nowego charakteru.

Jak wykonać makijaż z kryształkami? Klejem do sztucznych rzęs robimy niewielkie kropki na powiekach, a następnie pojedynczo przyklejamy kryształki. Możemy pomóc sobie pęsetą, aby zyskać nieco więcej kontroli. Nie jest to makijaż, który zrobimy w pięć minut, ale dla takiego efektu warto poświęcić chwilę.

Giambattista Valli – kwieciste kompozycje

Kocham niesztampowe rozwiązania. To właśnie takie makijaże sprawiają, że czekam na kolejny Fashion Week, jak na następny odcinek ukochanego serialu. Stworzone przez Helene Vasiner looki do kolekcji Giambattista Valli zainspirowane zostały freskami rzymskiej Galerii Borghese. Do ich stworzenia Helene użyła jaśniejszych i ciemniejszych odcieni tego samego koloru, nałożonych w graficznych kompozycjach. Co jeszcze było źródłem jej natchnienia? Płatki bratków ze swoimi plamami barw! Pomimo, że makijaż jest wyjątkowo odważny, z pewnością pozwoli na stworzenie swojej własnej, unikatowej interpretacji, a graficzne pociągnięcia pędzla wyzwolą ukrytego w nas artystę!

Vivienne Westwood – malarskie inspiracje

Pokazy Vivienne Westwood to niekończące się źródło inspiracji. Główny makijażysta, Pablo Rodriguez, zaprojektował proste, ale zapadające w pamięć looki. Inspiracją do ich stworzenia stały się obrazy Francois Bouchera, dla którego kwieciste rokoko było chlebem powszednim. Modelki Westwood wyglądają jak osiemnastowieczne cherubiny w nowoczesnym wydaniu. Ich jasna skóra została skontrastowana ze zdecydowanymi plamami koloru na policzkach, a ten sam odcień posłużył do podkreślenia załamania powieki. Całość dopełniają delikatne usta i monochromatyczny makijaż gotowy. Czy wiesz co to oznacza? Kolor wraca do gry i to w najbardziej bezkompromisowy sposób.

Najczęściej czytane

Polecane artykuły