Trend alert: makijaż siren eyes

Nie zdziwimy nikogo, stwierdzając, że TikTok stał się w ostatnich latach głównym źródłem makijażowych trendów. Codziennie jesteśmy zalewani przez tę aplikację kosmetycznymi tutorialami i wskazówkami. Wśród tej trudnej do opanowania i zrozumienia powodzi treści znajdują się jednak trendy, które warto poznać i wcielić w życie. Jednym z nich jest makijaż siren eyes, dzięki któremu uzyskacie niezwykle kobiecy look, idealny na wieczorne wyjście. Dziś przedstawiamy, jak w kilku krokach uzyskać efekt hipnotyzujących, syrenich oczu. 

Na czym polega makijaż siren eyes? 

@stxph.h

?SIREN EYES TUTORIAL?step by step breakdown on how to achieve the viral #sireneye trend! ? hottest eye look evaaa #sireneyestrend #sireneyestutorial #makeuptutorials

♬ original sound – stephhui

Makijaż siren eyes to nic innego, jak świeże spojrzenie na znany look z eyelinerem. Zamiast klasycznej, graficznej kreski z wyraźną jaskółką, w siren eyes najważniejszy jest efekt przydymionego, wydłużonego, kociego oka. Chodzi tutaj o stworzenie tajemniczego, zmysłowego efektu, kobiecego smokey eyes, ale w wersji skupionej na kresce, wyciągniętej nie tylko w zewnętrznym, ale i wewnętrznym kąciku.

Jak uzyskać efekt siren eyes krok po kroku?

1. Baza pod makijaż

Zanim zabierzecie się za właściwy etap tworzenia makijażu, zadbajcie o odpowiednią bazę. Wyrównajcie odcień powieki ulubionym korektorem lub bazą pod cienie z pigmentem. Ten krok pomoże Wam uzyskać czystszy i trwalszy efekt. 

Baza pod cienie Eyeshadow Primer Potion, Urban Decay, 118 zł

KUP

2. Zarysowanie kształtu cieniami do powiek 

Wybierzcie puszysty pędzel i neutralnym, jasnobrązowym cieniem do powiek zarysujcie kształt makijażu. Nałóżcie cień wzdłuż górnej i dolnej linii rzęs i w zewnętrznym kąciku, pamiętając, by wyciągnąć go w górę, z myślą o kocim kształcie, który chcemy uzyskać. Ciemniejszym cieniem i precyzyjnym pędzelkiem zaznaczcie górną i dolną linię rzęs, pamiętając o połączeniu obu linii w zewnętrznym kąciku.

Paleta cieni do powiek Master Mattes Eyeshadow Palette, Makeup By Mario, 399 zł

KUP

3. Wyrysowanie eyelinerem w kredce

Czas na wzmocnienie kształtu brązowym lub czarnym eyelinerem, najlepiej takim w formie zastygającej kredki. Tego typu produkt łatwiej rozblendujecie. Kredką zaznaczcie linię rzęs, zaczynając od jej połowy do zewnątrz. Tworząc jaskółkę starajcie się przedłużyć dolną linię wodną oka, by uzyskać charakterystyczny, wydłużony wygląd. 

Kredka do oczu, Annabelle Minerals, 39,90 zł

KUP

4. Blendowanie 

Drobnym pędzelkiem delikatnie rozetrzyjcie wcześniej nałożoną kredkę. Pamiętajcie, by połączyć ją z dolną linią rzęs w zewnętrznym kąciku. Dzięki blendowaniu uzyskacie bardziej miękki efekt makijażu, o który chodzi w siren eyes.

Mini Pędzel do Blendowania Cieni P62, Hulu, 19,99 zł

KUP

5. Kącik wewnętrzny

Odrobinę kredki nałóżcie w wewnętrznym kąciku dolnej linii wodnej, po czym precyzyjnym, skośnym pędzelkiem delikatnie stwórzcie dziubek w wewnętrznym kąciku. 

Pędzel do Brwi i Eyelinera P44, Hulu, 13,99 zł

KUP

6. Tusz do rzęs 

Całość dopełnijcie dokładnie wytuszowanymi, mocno czarnymi rzęsami, najlepiej takim tuszem, który pięknie pogrubi i uniesie rzęsy u nasady.

Maskara Telescopic Lift, L’Oréal Paris, 81,99 zł

KUP

Najczęściej czytane

Polecane artykuły