Trend z TikToka: Diamond lips

Fot. @isamayabeauty/ Instagram

Błyszczące wykończenie w makijażu ust przez wiele lat wywoływało u mnie ciarki żenady. Kojarzyło mi się głównie z perłową pomadką ochronną Nivea z lat 2000, z jej tępym wykończeniem i kiczowatym, mieniącym się blado efektem. Teraz trend na lśniące usta powraca, ale w świeżej, nowoczesnej wersji i ten comeback napawa mnie ogromną ekscytacją. Wszystko za sprawą TikToka, gdzie viralem stał się trend diamond lips. Pokażę Wam dziś, jak uzyskać właśnie taki efekt subtelnie błyszczących, przyciągających wzrok ust. 

Czym jest trend na diamond lips? 

Spokojnie, nie musicie przyklejać do ust cyrkonii, by podążać za kolejnym tiktokowym trendem. Diamond lips polega na użyciu błyszczących produktów, które zapewne już macie w swoich kosmetyczkach, do delikatnego podkreślenia łuku kupidyna i środka ust. Trend zapoczątkowała na TikToku Eva Larosa i to na podstawie jej tutorialu nauczę Was dzisiaj, jak wykonać na sobie makijaż diamond lips. 

Jak uzyskać efekt diamond lips? 

Przygotowanie ust 

Przed wykonaniem makijażu zadbajcie o kondycję warg. Nałóżcie ulubiony balsam i odczekajcie, aż się wchłonie. Dzięki temu usta będą nawilżone, a nakładane później produkty z drobinkami nie będą tworzyć nieestetycznych plam. 

Maska do ust Miód, Ministerstwo Dobrego Mydła, 75 zł

KUP

Metaliczna kredka 

Pierwszym krokiem do uzyskania efektu diamond lips jest użycie metalicznej kredki. W swoim wideo na TikToku Eva Larosa użyła kredki marki Essence w srebrzystym odcieniu C’est La Vie. Kredkę nałóżcie wzdłuż łuku kupidyna oraz na środek dolnej wargi. Kredkę delikatnie rozblendujcie opuszkiem palca. Jeśli nie macie w swojej kolekcji błyszczącej kredki, możecie znajdziecie cień do powiek w kremie o podobnym wykończeniu.

Essence Longlasting Kredka Do Oczu 05 C’est La Vie, 7,99 zł

KUP

Konturówka nude 

Ulubioną konturówką nude wyrysujcie dolną i górną wargę, omijając rozświetlony łuk kupidyna. 

Konturówka Do Ust Lip Cheat, Charlotte Tilbury, 125 zł

KUP

Błyszczyk

Na tak przygotowane kredkami usta nałóżcie ulubiony bezbarwny błyszczyk lub przezroczysty balsam. Uzyskacie bardziej trójwymiarowy, wypełniony wygląd ust. 

Błyszczyk Powiększający Usta, REM Beauty, 83 zł

KUP

Błyszczący topper 

Błyszczący efekt dopełnijcie, wklepując w wargi błyszczący cień do powiek z drobinkami lub brokatowy rozświetlacz. Teraz Wasze wargi będą lśnić, jak nigdy! 

Rozświetlacz Diamond Bomb All-Over Diamond Veil, Fenty Beauty, 199 zł

KUP

Najczęściej czytane

Polecane artykuły