Underpainting – niezawodny trik od makijażystki Hailey Bieber

Wciąż szukacie sposobu na uzyskanie nieskazitelnej bazy w makijażu? Dążycie do naturalnego efektu zdrowej, rozświetlonej skóry i zastanawiacie się, jak taki efekt uzyskują makijażyści gwiazd? Mamy dla Was nową technikę, którą musicie wypróbować. 

Makijażystka Mary Phillips pracuje na co dzień z takimi gwiazdami, jak Hailey Bieber, Kendall Jenner, czy Jennifer Lopez. Jej prace z pewnością mieliście okazję oglądać na zdjęciach z filmowych premier lub na perfekcyjnych selfie celebrytek. Kilka tygodni temu Mary podzieliła się na TikToku swoją praktykowaną od lat techniką makijażu twarzy, którą nazwała underpainting. Film przedstawiający sposób na rozświetlający makijaż obejrzały ponad 4 mln osób, a technika w tempie błyskawicy stała się trendem. 

Na czym polega underpainting? 

Underpainting można uznać za odwróconą technikę makijażu twarzy. Zapomnijcie o nakładaniu podkładu i późniejszym blendowaniu na nim kolejnym kosmetyków. W technice underpainting konturowanie i rozświetlanie skóry buduje się kremowymi produktami przed pokryciem jej podkładem. 

Mary Phillips w instruktażowym filmie na TikToku nakłada ultracienkie warstwy kremowego bronzera na kości policzkowe, żuchwę, czoło, skronie i nos, po czym jasnym korektorem rozświetla okolice pod oczami. Całość blenduje dużym, puszystym pędzlem z odrobiną podkładu na włoskach. Makijaż wykańcza kremowym różem do policzków. 

Technika daje efekt naturalnej, rozświetlonej skóry i perfekcyjnie wyblendowanych granic. To idealna baza dla makijaży soft glam, ale może sprawdzić się również w domowym zaciszu, jeśli dotychczas blendowanie kremowych produktów na podkładzie sprawiało Wam problem. 

Mary Phillips w filmie używa bronzera w sticku od Westman Atelier w odcieniu Biscuit, korektora NARS Radiant Creamy Concealer, podkładu Chanel Vitalumiere i różu Nudestix w odcieniu Sunkissed. 

Bronzer w kremie Face Trace Contour Stick, Westman Atelier, 242 zł

KUP

Korektor Radiant Creamy Concealer, NARS, 175 zł

KUP

Satynowy Podkład Z SPF15 Vitalumiere, Chanel, 259 zł

KUP

Sztyft Do Konturowania Nudies All Over Face, Nudestix, 135 zł

KUP

Najczęściej czytane

Polecane artykuły