Self-care (nie tylko) dla mężczyzn: 4 instagramerów, którzy pokazują tajniki pielęgnacji!

konta instagramowe z męską pielęgnacją
Fot. @seangarrette/ Instagram

Czy chcesz zadbać o swoją skórę na poważnie? Jeśli czytasz ten artykuł to pewnie tak! Mam dla Ciebie listę czterech moich ulubionych kont, zarówno przystępnych dla nowicjusza, jak i przydatnych bardziej wtajemniczonym. Pozwolą Ci one wynieść swoje rytuały pielęgnacyjne na nowy poziom. Informacje i rekomendacje na nich zawarte to nie tylko szeroko pojęta ‘męska pielęgnacja’, ale i mnóstwo porad mówiących o tym, jak dbać o swoją skórę, zdrowie psychiczne i ogólne dobre samopoczucie. Kolejność przypadkowa!

#1 Dr. Muneeb Shah @doctorly

Rezydent dermatologii i jeden z najbardziej znanych lekarzy w social mediach, doktor Shah znany jest z nagrywania krótkich edukacyjnych filmików na wiele tematów – między innymi używanie poszczególnych składników, rekomendacje produktów czy porady okołoskórne, które mogą być określone jako męska pielęgnacja skóry, takie jak zasady prawidłowego golenia czy ochrony przeciwsłonecznej. Każde konto, które posiłkuje się danymi ze świata nauki jest dla mnie automatycznie większym autorytetem, a tutaj jest ich mnóstwo. 

#2 Sean Garrette @seangarrette

Globalny ambasador Fenty Skin, czyli marki pielęgnacyjnej Rihanny. Czy muszę mówić więcej? Nie jest znany tylko z obecności w social mediach – posiada także własny gabinet kosmetyczny w Nowym Jorku, gdzie przeprowadza zabiegi kosmetologiczne, a pielęgnacja skóry jest jego chlebem powszednim. Poza rekomendacjami, które powodują, że dany produkt automatycznie znika z półek, pokazuje także perfumy, stylizacje i wystrój wnętrz, a estetyka jego konta jest dopracowana i elegancka. Warto obserwować dla inspiracji!

#3 Andrew Wheatcroft @andrewdwheatcroft

Brytyjski bloger, który zdobywa niezwykłą popularność nie tylko przez dopracowany content, którego tematem przewodnim jest pielęgnacja skóry i zdrowie psychiczne, ale też niesamowite rozmowy, które przeprowadza na żywo w każdy czwartek o 19-tej ze swoimi gośćmi. Prowadzi je w sposób, który przywodzi na myśl najlepszych dziennikarzy – za każdym razem mam wrażenie, że oglądam coś co wnosi do mojego życia coś pozytywnego. Osoby, które zagościły na czwartkowych spotkaniach to między innymi guru pielęgnacji Caroline Hirons, założyciele marek czy przedstawiciele fundacji National AIDS Trust, na rzecz której Andrew organizuje działania charytatywne. 

#4 James Welsh @james_s_welsh

Youtuber z ponad milionem subskrybujących, który dla wielu (w tym mnie!) jest miejscem w którym po raz pierwszy dowiadują się czym jest świadoma pielęgnacja skóry. Proste, przystępne porady, uniwersalne rekomendacje i spójność wizerunku sprawiają, że jest on jednym z najbardziej szanowanych ‘dużych’ twórców w społeczności pielęgnacyjnej. Demaskuje mity i szkodliwe rady wymyślane przez innych twórców dla oglądalności, odkrywa prawdziwe perełki w morzu produktów i wprowadza w świat pielęgnacji rzesze nowych adeptów.  

Te cztery konta są dla mnie świetnym punktem wejścia w skomplikowany, ale wspaniały świat self-care. Obalanie mitów, rekomendacje produktów, ciekawe rozmowy – to wszystko tam znajdziecie, a to tylko początek! Mam nadzieję, że zostaniecie u nich na dłużej.

Najczęściej czytane

Polecane artykuły