Testujemy nową linię kosmetyków Yope Wood

Fot. Zuza Krajewska

Nowa linia kosmetyków do mycia (nie tylko) dla mężczyzn YOPE nazywa się po prostu Wood, wszak są to kosmetyki, które wyróżniają się drzewnymi nutami zapachowymi, które zazwyczaj dedykowane są płci mniej urodziwej. Jesteśmy jednak nowocześni i uważamy, że każdy może sobie pachnieć czym tylko mu się podoba. Kosmetyki z tej linii, poza żywiczno-drzewną wonią, charakteryzuje coś jeszcze: wszystkie są wegańskie i delikatne dla skóry!

Wraz z Piotrem ze @skinunmasked postanowiliśmy specjalnie dla Was przetestować kilka z nich.

Żel pod prysznic – drzewo gwajakowe

Kiedy ten produkt pojawił się na moim instastory, kilka osób żywo na niego zareagowało wychwalając jego zapach. Ten zdecydowanie nie rozczarował: drzewno-kadzidlana woń bardziej kojarzy się z branżą perfumiarską, niż żelem pod prysznic. Żel dobrze się pieni, nie wysusza skóry, a zapach pozostaje na dłużej. Jak na produkt do mycia zawiera dużo składników typowo pielęgnacyjnych, jak bioferment z bambusa czy witamina C. Określenie go jako „intensywnie nawilżający” jest pewną przesadą, ale jego właściwości myjące doceni każdy z suchą skórą.

Naturalny żel pod prysznic Drzewo gwajakowe, mirra i tonka, YOPE, 19,99 zł

KUP

Kolejne pozycje przetestował dla Was Piotr Janicki:

Szampon dla włosów przetłuszczających się – drzewo oliwne

Na samym początku stosowania produktu pozytywnie zaskoczył mnie jego zapach. Produkty
kierowane do mężczyzn kojarzę z intensywnymi, mentolowymi ‘świeżymi’ zapachami, których, delikatnie mówiąc, nie jestem fanem. Tutaj, jak na tę półkę cenową, zapach jest zaskakująco solidny – wielowymiarowy i nienachalny, a przy tym wierny drzewnym inspiracjom. Bardzo mi się to podoba, w końcu wrażenia zapachowe są istotną częścią doświadczenia używania produktu. Działanie również jest satysfakcjonujące – szampon spełnia obietnicę przedłużenia świeżości włosów, nie obciąża ich oraz pozostawia je podatne na stylizację. Opakowania z pompką powinny być standardem w szamponach. Mój faworyt z całej linii!

Naturalny szampon do włosów drzewo oliwne, biała herbata i bazylia, YOPE, 19,99 zł

KUP

Żel pod prysznic – drzewo sandałowe

To kolejny produkt, którego zapach jest miłą odmianą od stereotypowo ‘męskich’ kompozycji. Szafran i patchouli w połączeniu z leśną bazą dają przyjemne doświadczenie zapachowe. Jest świeży i pozostaje na skórze przez długi czas. W kwestii działania i efektów jest to porządny żel pod prysznic, który nie wysusza skóry. Podoba mi się wygodne opakowanie z pompką, a także łatwo rozprowadzalna i lekko pieniąca się konsystencja. Od produktu do mycia ciała nie oczekuję wiele więcej, więc mogę spokojnie powiedzieć, że spełni Wasze oczekiwania.

Naturalny żel pod prysznic Drzewo sandałowe, szafran i patchouli, YOPE, 19,99 zł

KUP

Najczęściej czytane

Polecane artykuły