Masaż zamrożonym ogórkiem: ciekawy trend czy kit?

Fot. Imaxtree/ Agencja Free

Chłodne plastry ogórka na oczach znane są jako domowy sposób na self-care od lat, a  masowanie się zamrożonym ogórkiem jest częstym widokiem na TikToku. Dlaczego ogórek zasłużył sobie na taką sławę? Te metody dają uniwersalnie pożądany efekt – pozwalają zmniejszyć obrzęk oczu i rozbudzić spojrzenie. Dziś bierzemy ogórki pod lupę i sprawdzamy jak możemy wynieść efekty tych prostych zabiegów na zmęczone oczy na wyższy poziom

Efekty uzyskiwane chłodnym ogórkiem nie zależą od samego ogórka, tylko w głównej mierze od chłodu i masażu. Schłodzenie tkanek może zmniejszyć widoczność obrzęku, a masaż wykonywany w kierunku od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego wzmaga drenaż limfatyczny. Wykonanie szybkiego masażu zmęczonych oczu np. chłodzącymi różdżkami do masażu, chłodnymi rollerami czy schłodzonymi masażerami okolic oczu będzie skutkowało bardzo podobnym efektem. Nie polecam chłodzić narzędzi w zamrażarce – czasami bardzo intensywne chłodzenie skutkuje rumieniem i podrażnieniami, dającymi efekt odwrotny do zamierzonego. 

Ja bardzo lubię roller z Easy Cool Tools – oczy masuję boczną częścią wałka, bez rączki. Długo trzyma chłód, co lubię. Masaż oczu ogórkiem natomiast szybko traci efektywność – ogórek szybko się nagrzewa w kontakcie ze skórą. 

Chłodzący roller do masażu Easy Ice Roller, Easy Cool Tools, 149 zł

KUP

W moim doświadczeniu najlepszym sposobem na szybką pobudkę dla naszych oczu jest połączenie chłodnego masażu z wielorazowymi płatkami nałożonymi na napinający kosmetyk pod oko, tworząc swego rodzaju kanapkę walczącą ze zmęczeniem oczu. Po myciu twarzy nakładamy pod oczy serum bądź krem, najlepiej intensywnie nawilżający, zawierający składniki takie jak peptydy i humektanty. Może być to też coś cięższego, jak na przykład balsam pod oko. Na to nakładamy wielorazowe płatki pod oczy. Ja korzystam z Dieux Skin Forever, ale w Polsce dostępne są też płatki z Easy Livin’ i Pacifica. Na resztę twarzy nakładamy nawilżające serum, krem bądź zmywalną maskę według preferencji i dostępnego czasu. W tym czasie wyciągamy z lodówki preferowane narzędzie do masażu i pocieramy nim płatki od wewnątrz do zewnątrz. Dzięki warstwie izolacji nie podrażnimy skóry pod oczami, a zyskamy maksimum benefitów. Po 10-15 minutach zdejmujemy płatki, wklepujemy pozostałości produktu pod oczy i zmywamy ewentualną maskę z twarzy. Gotowe!

Wielorazowe płatki pod oczy Skin Forever, Dieux, 229 zł

KUP

Wielorazowe płatki pod oczy Pacifica, 84 zł

KUP

Mam nadzieję, że ten sposób na zmęczone oczy przypadnie Wam do gustu tak samo jak mi! 

Najczęściej czytane

Polecane artykuły