Niewidoczny french – najnowszy trend w stylizacji paznokci

Trendy nieustannie ewoluują. Idealnym przykładem jest obecny w świecie stylizacji paznokci od dawien dawna french manicure. Każda z nas nosiła choć raz tradycyjny, biały french. W ostatnich latach pojawiło się wiele wersji tej klasycznej i eleganckiej stylizacji. Zamiast odznaczającej się wyraźnie bieli sięgano po neonowe lub brokatowe lakiery, zamiast szerokiej końcówki wybierano mikrofrench wyrysowany precyzyjnym pędzelkiem na samym skraju paznokci. W 2023 roku przyszedł czas na ultraminimalistyczną wersję dobrze znanej stylizacji, a mianowicie invisible french – niewidoczny french. To idealny wybór dla osób, które cenią subtelność, elegancję i uniwersalność manicure’u. 

Invisible french – co to jest?

Niewidoczny french polega na pokryciu płytki paznokcia neutralną, półprzezroczystą bazą w różowym lub beżowym odcieniu. Zamiast malować końcówki paznokci białym, kryjącym lakierem, pozostawia się je bez dodatkowej warstwy, tak by naturalnie odznaczały się od reszty płytki, gdy padnie na nie światło. Półprzezroczystą końcówkę można oddzielić cienkim paskiem brokatowego lub kolorowego lakieru. 

Jak uzyskać taki efekt w domu?

Do stworzenia tego typu stylizacji przyda Wam się mleczny odcień lakieru do paznokci, taki jak Bubble Bath od OPI. Za to cienką granicę między końcówką, a resztą płytki wyrysujecie cienkim pędzelkiem do zdobień i brokatowym lakierem, na przykład tym od Golden Rose Color Expert Nail Lacquer Glitter. 

Baza do paznokci, Chanel, 159 zł

KUP

Lakier do paznokci Bubble Bath, OPI, 74 zł

KUP

Pędzelek do zdobień, Neo Nail, 39,99 zł

KUP

Brokatowy lakier do paznokci, Golden Rose, 8,90 zł

KUP

Najczęściej czytane

Polecane artykuły