Physiogel – czule o skórze

physiogel

Każda z nas posiada własną rutynę pielęgnacyjną. Zazwyczaj w podstawowej wersji składa się ona z demakijażu, oczyszczenia skóry i nałożenia kremu nawilżającego. Zazwyczaj to właśnie w kremach lub innych kosmetykach – maseczki czy serum do twarzy – pokładamy największe nadzieje na poprawę stanu naszej skóry. Borykając się z problemami (nadmierne wydzielanie sebum, zaskórniki, wypryski – zaznacz prawidłową odpowiedź) zmieniamy kremy jak szalone, nie dopatrując się błędów w podstawach takich jak oczyszczanie. Często myślimy, że uczucie ściągniętej skóry po jej umyciu jest prawidłowe i że dopiero wtedy jest ona dokładnie oczyszczona. Czas na zmianę myślenia! Takiego uczucia nie zaznacie po użyciu Physiogelu.

Skład i formuła żelu do mycia Physiogel

Physiogel przy pierwszym użyciu może zaskakiwać. Jeśli przyzwyczajone jesteśmy do pachnących formuł, które tworzą chmurę piany i w kilka sekund rozprowadzają się na twarzy, kosmetyk ten może okazać się dla nas wyzwaniem. W swoim składzie nie zawiera żadnych SLS-ów ani parabenów, które uszkadzają naturalną hydrolipidową barierę naskórka, co zwiększa utratę wody oraz zaburza pracę gruczołów potowych i łojowych. Jego formuła jest zatem bardziej tępa i trudniej się nakłada, ale właśnie ten czynnik sprawia, że nasza twarz jest oczyszczona, ale nie wysuszona albo podrażniona. Ma delikatną konsystencję, w mlecznym kolorze.

Czy Physiogel zmyje makijaż?

Nie. Nie zmyje. Zamysłem producenta było stworzenie produktu, który będzie działał kojąco, a zarazem usunie nagromadzone zanieczyszczenia czy resztki makijażu – resztki, ponieważ produktu tego nie możemy traktować jako podstawowego sposobu na usunięcie podkładu i całej gamy kolorowych kosmetyków z twarzy. Nie rekomendowałabym tego żelu jako produkt stricte do demakijażu. Zdecydowanie sobie z tym nie radzi. Przed jego zastosowaniem konieczne jest zatem wstępne oczyszczanie.

Dla kogo?

Physiogel możemy stosować samodzielnie lub łączyć z wodą jak klasyczny żel oczyszczający. Jego pH jest neutralne. Idealnie nadaje się dla alergików i osób z wrażliwą lub przesuszoną skórą oraz po zabiegach, kiedy nasza twarz jest podrażniona. Regularnie stosowany może nawet wpłynąć na kondycję naszej cery – staje się ona miękka i gładka, a uczucie przesuszenia i ściągnięcia mija wraz z nawykiem maltretowania jej chemicznymi substancjami. Pamiętajmy, że dobrze oczyszczona skóra twarzy to fundament pięknej cery, wolnej od niedoskonałości. Krok ten powinien być przemyślany i dobrany do naszej skóry tak samo jak reszta pielęgnacji, której przypisujemy zazwyczaj większe znaczenie.

Gdzie kupić Physiogel?

Physiogel jest dostępny w aptekach oraz większości drogerii i chociaż początkowo trudno się z nim polubić, zdecydowanie warty jest uwagi. Przystępna cena – około 30 zł – to dodatkowy plus!

Żel do mycia twarzy Physiogel, 29,70 zł

KUP

Najczęściej czytane

Polecane artykuły