Przegląd produktów do mycia marki Cerave

Fot. Imaxtree/ Agencja Free

Dlaczego cleansery Cerave są wszędzie? Odpowiedzi jest kilka – prostota, przystępna cena, udany marketing i łatwość obsługi sprawiają, że zyskują kolejne rzesze fanów. Formulacje są przyjazne dla bariery skórnej i wszystkie zawierają kojarzone z marką ceramidy oraz inne składniki dbające o barierę skórną. Przez tę prostotę, bezzapachowość i dostępność są często polecane przez dermatologów, jako elementy wspierające kuracje lecznicze (mi też się czasem zdarza, szczególnie te wersje z kwasem salicylowym na ciało). Podobają mi się także duże opakowania gwarantujące wydajność. Miałem okazję testować wszystkie produkty do mycia Cerave, zatem zapraszam na krótki ich przegląd.

Oczyszczający żel do mycia twarzy

Propozycja kierowana głównie dla skór w kierunku tłustych. Lekki, pieniący się żel o niewysuszającym działaniu. Raczej rzeczywiście dla skór tłustych, lubiących głębsze oczyszczanie. 

Oczyszczający żel do mycia twarzy, Cerave, 85,99 zł

KUP

Nawilżająca emulsja do mycia

Chyba jeden z najbardziej rozpoznawalnych i kultowych produktów do mycia Cerave, bardzo delikatna, niepieniąca emulsja odpowiednia dla skór suchych i wrażliwych. Oferuje większe nawilżenie niż żel, stosunkowo łatwo się zmywa.

Nawilżająca emulsja do mycia, Cerave, 85,99 zł

KUP

Nawilżający Krem-Pianka do mycia

Mój personalny faworyt wśród bezkwasowych myjaczy marki – mamy tutaj jedwabisty krem, który na twarzy daje kremową pianę. Jest równie nawilżający co emulsja, ale daje trochę większe poczucie domycia twarzy. No i ta wydajność!

Nawilżający Krem-Pianka do mycia, Cerave, 64,99 zł

KUP

Nawilżający pieniący się olejek do mycia

Wbrew pozorom ten produkt wcale nie jest na bazie typowych olejów – po prostu ma mocno emolientową konsystencję, a po dodaniu wody tworzy bogatą, luźną pianę. Lepiej niż pozostałe produkty nada się do zdejmowania lekkiego makijażu oraz do zmywania filtra.

Nawilżający pieniący się olejek do mycia, Cerave, 94,99 zł

KUP

SA Wygładzający żel do mycia

To delikatnie złuszczający pieniący się żel do mycia twarzy i ciała z kwasem salicylowym w niskim stężeniu – świetny na nierówności teksturalne skóry, do głębokiego oczyszczenia. Może nie do stosowania codziennie po dwa razy, będzie efektywny nawet przy stosowaniu kilka razy w tygodniu. Dobrze jest potrzymać go niecałą minutę na skórze przed zmyciem. Dobry na rogowacenie okołomieszkowe, szorstkie kolana czy pięty.

SA Wygładzający żel do mycia, Cerave, 98,99 zł

KUP

Żel myjący przeciw niedoskonałościom

To mocniejszy kuzyn żelu SA – tutaj jest aż 2% kwasu salicylowego, a do tego biała glinka. To połączenie daje mocne oczyszczenie i lepiej nie używać go więcej niż kilka razy w tygodniu. Ja uwielbiam go potreningowo – jest do tego absolutnie świetny, szczególnie, jeśli macie problem z pojawianiem się pryszczy na ciele po spoceniu się.

Żel myjący przeciw niedoskonałościom, Cerave, 62,99 zł

KUP

A który produkt jest Waszym ulubieńcem?

Najczęściej czytane