Stąd do nieba

podkręcone rzęsy, laminowanie rzęs
Fot. Imaxtree

Co to jest laminowanie rzęs?

Laminacja rzęs to zabieg odżywiający, pogrubiający i przyciemniający rzęsy, połączony z liftingiem, czyli podkręcaniem naturalnych włosków. Idealny, jeśli masz cienkie i proste rzęsy i lubisz efekt, jaki daje podkręcenie zalotką, ale nie zgadzasz się, aby rzęsy dominowały twoją stylizację. Laminowanie daje bardzo naturalny, ładny efekt, dużo delikatniejszy niż tradycyjne przedłużanie rzęs polegające na „doklejaniu” włosków. Dodatkowo nie ma tu uczucia ciężkości.

Jak wygląda zabieg laminowania rzęs?

Stylistka odtłuszcza rzęsy i zabezpiecza skórę pod oczami. Przymocowuje specjalny silikonowy, bardzo cienki wałek, na który „nakręca” górne rzęsy, po czym pokrywa całe włoski odżywczym preparatem (wzmacnia on rzęsy i sprawia, że nałożony potem pigment, dłużej się trzyma). Po zafarbowaniu rzęs, stylistka nakłada preparat zawierający keratynę. Cały zabieg jest pracochłonny i wymaga precyzji, trwa minimum godzinę. 

Zalety i wady laminowania rzęs

Świetna opcja dla dziewczyn o rzęsach delikatnych, niesfornych, rosnących w różnych kierunkach. Rozwiązanie dla chcących uniknąć codziennego malowania się maskarą. Zabieg nie jest polecany jedynie osobom o wyjątkowo wrażliwych oczach lub z chorobami spojówek. Niestety, usługa ta jest dość droga, a efekt utrzymuje się miesiąc, maksymalnie dwa. Tuż po zabiegu rzęsy mogą wydawać się szorstkie i posklejane, ale kiedy kombinacja olejków z keratyną się wchłonie (trwa to około dobę), będą podkręcone, grubsze i wyraziste. Nie powinno się też go powtarzać co miesiąc, ponieważ długofalowy kontakt z olejkami może doprowadzić do nadwrażliwości. Laminowanie rzęs polecamy więc na specjalne okazje takie jak wakacje czy ślub!

Najczęściej czytane

Polecane artykuły