TOP 5 – najlepsze kosmetyki na objętość włosów

Jak uzyskać objętość włosów? To jedno z częściej wpisywanych pytań w wyszukiwarkę internetową, w kategorii stylizacji włosów. Pianki, spraye, szampony, odżywki – opcji jest mnóstwo, ale którą wybrać? Postanowiłam sięgnąć do źródła i zadać to pytanie mojemu dobremu backstage’owemu koledze i osobistemu fryzjerowi. Adrian Własiuk, bo o nim mowa, na co dzień tworzy sesje zdjęciowe, czesze największe gwiazdy, pracuje przy pokazach mody, teledyskach i reklamach. O włosach wie wszystko i jeśli jest ktoś, komu mogłabym powierzyć moją głowę w ciemno, to właśnie on! Przetestował mnóstwo produktów, na różnych rodzajach włosów i w różnych warunkach. Poprosiłam go o wskazanie 5 ulubionych, najlepszych kosmetyków, które zwiększają objętość włosów. Oto one!

DOO.OVER Kevin Murphy

To pudrowy spray, przeznaczony do nadawania włosom objętości, zarówno od nasady, jak i na całej długości. Ulubiony produkt większości stylistów sesyjnych w Polsce i za granicą. W porównaniu do innych kosmetyków tego typu (tj. suchych szamponów) nie zostawia białych śladów oraz delikatnie utrwala fryzurę.

Spray DOO.OVER, Kevin Murphy, 125 zł

KUP

SEA SALT SPRAY Balmain Hair Couture

Produkt typu sól morska, przeznaczony do zrobienia fryzury z efektem „messy hair”. Spryskując nim mokre włosy od nasady, możemy uzyskać objętość, jakiej pragniemy z gwarancją tego, że włosy nie będę opadały. Aplikując produkt na same końce, możemy spodziewać się bardziej efektu „beach waves”, który polecam szczególnie w przypadku włosów podatnych na skręt.

Sól morska SEA SALT SPRAY Balmain Hair Couture, 145 zł

KUP

TEXTURIZING VOLUME SPRAY Balmain Hair Couture

Często masz oklapnięte włosy, mimo modelowania ich na szczotkę? Twoje włosy są cienkie i nie chcą współpracować, a Tobie marzy się objętość rodem z okładek najlepszych magazynów modowych? Ten produkt jest dla Ciebie! Sprawia, że włosy są podniesione od nasady. Kosmetyk ten jest połączeniem suchego szamponu, pudru na objętość i delikatnego lakieru. 3 w 1! Czego chcieć więcej?

TEXTURIZING VOLUME SPRAY Balmain Hair Couture, 155 zł

KUP

NATURAL VOLUME Wella Eimi

Pianka na objętość to dobry kosmetyk dla tych, którzy posiadają umiejetność modelowania włosów na szczotkę. Zaaplikuj produkt na „odrost” i odrobinę na długości włosów. Susz ze szczotką jak zwykle. Pianka daje średni stopień utrwalenia fryzury, a więc jest idealna do codziennej stylizacji włosów.

Pianka NATURAL VOLUME Wella Eimi, 39,90 zł

KUP

DUST IT Schwarzkopf Osis

Puder na objętość dla miłośniczek i miłośników efektu tępych włosów (czyli nie dla każdego). Idealny do krótkich i średniej długości fryzur. Plusem jest możliwość modyfikacji fryzury w ciągu dnia. Daje świetny efekt objętości, który naprawdę utrzymuje się przez cały dzień.

Puder DUST IT Schwarzkopf Osis, 29,20 zł

KUP

Najczęściej czytane

Polecane artykuły