TOP 5 – najlepsze kosmetyki na objętość włosów

zabiegi kosmetyczne na jesień
Fot. Imaxtree

Jak uzyskać objętość włosów? To jedno z częściej wpisywanych pytań w wyszukiwarkę internetową, w kategorii stylizacji włosów. Suchy szampon lub te tradycyjne szampony do włosów, pianki, spraye, odżywki do włosów – opcji jest mnóstwo, ale którą wybrać? Postanowiłam sięgnąć do źródła i zadać to pytanie mojemu dobremu backstage’owemu koledze i osobistemu fryzjerowi. Adrian Własiuk, bo o nim mowa, na co dzień tworzy sesje zdjęciowe, czesze największe gwiazdy, pracuje przy pokazach mody, teledyskach i reklamach. O włosach wie wszystko i jeśli jest ktoś, komu mogłabym powierzyć moją głowę w ciemno, to właśnie on! Przetestował mnóstwo produktów, na różnych rodzajach włosów i w różnych warunkach. Poprosiłam go o wskazanie 5 ulubionych, najlepszych kosmetyków, które zwiększają objętość włosów. Poznaj sposoby na oklapnięte włosy!

DOO.OVER Kevin Murphy

To pudrowy spray do włosów, przeznaczony do nadawania im objętości, zarówno od nasady, jak i na całej długości. Ulubiony produkt większości stylistów sesyjnych w Polsce i za granicą. W porównaniu do innych kosmetyków tego typu (tj. suchych szamponów), spraye do włosów DOO.OVER nie zostawiają białych śladów oraz delikatnie utrwalają fryzurę.

Spray DOO.OVER, Kevin Murphy, 125 zł

KUP

SEA SALT SPRAY Balmain Hair Couture

Produkt typu sól morska, przeznaczony do zrobienia fryzury z efektem „messy hair”. Spryskując nim mokre włosy od nasady, możemy uzyskać objętość, jakiej pragniemy z gwarancją tego, że włosy nie będą padały. Aplikując produkt na same końce, możemy spodziewać się bardziej efektu „beach waves”, który polecam szczególnie w przypadku włosów podatnych na skręt.

Sól morska SEA SALT SPRAY Balmain Hair Couture, 145 zł

KUP

TEXTURIZING VOLUME SPRAY Balmain Hair Couture

Często masz oklapnięte włosy, mimo modelowania ich na szczotkę? Twoje włosy są cienkie, oklapnięte i nie chcą współpracować, a Tobie marzy się objętość rodem z okładek najlepszych magazynów modowych? Ten produkt jest dla Ciebie! Sprawia, że włosy są podniesione od nasady. Kosmetyk ten łączy suchy szampon, puder na objętość i delikatny lakier do włosów. 3 w 1! Czego chcieć więcej?

TEXTURIZING VOLUME SPRAY Balmain Hair Couture, 155 zł

KUP

NATURAL VOLUME Wella Eimi

Pianki do włosów na objętość to dobry kosmetyk dla tych, którzy posiadają umiejętność modelowania włosów na szczotkę. Zaaplikuj produkt na „odrost” i odrobinę na długości włosów. Susz ze szczotką jak zwykle. Ta pianka do włosów daje średni stopień utrwalenia fryzury, a więc jest idealna do codziennej stylizacji.

Pianka NATURAL VOLUME Wella Eimi, 39,90 zł

KUP

DUST IT Schwarzkopf Osis

Puder do włosów zwiększający objętość dla miłośniczek i miłośników efektu tępych włosów (czyli nie dla każdego). Idealny do krótkich i średniej długości fryzur. Plusem jest możliwość modyfikacji fryzury w ciągu dnia. Daje świetny efekt objętości, który naprawdę utrzymuje się przez cały dzień.

Puder DUST IT Schwarzkopf Osis, 29,20 zł

KUP

A zatem – suchy szampon, pianki do włosów czy może spraye do włosów – który kosmetyk na objętość okaże się Twoim ulubieńcem?

Najczęściej czytane

Polecane artykuły