TOP 5: #zróbpazy – czyli nasz wybór najciekawszych trendów manicure na jesień

Fot. Imaxtree

Biegnę na wizytę do swojej maniciurzystki i jak szalona scrolluję Instagram w poszukiwaniu inspiracji. Wpadam do salonu, siadam na fotelu, dłuższą chwilę przyglądam się kolorowym wzornikom, aż zaczyna mienić mi się przed oczami… i ostatecznie decyduję się na paznokcie w odcieniu nude – wybór klasyczny, wygodny i nudny. Znacie ten scenariusz?

Obiecałam sobie, że w tym miesiącu już się to nie zdarzy i przy najbliższej okazji zaskoczę swoją manicurzystkę wyborem ciekawego wzoru. Zrobiłam porządny research, przejrzałam konta najpopularniejszych stylistek paznokci i wybrałam kilka najświeższych paznokciowych trendów. Efektami poszukiwań dzielę się z Wami z nadzieją, że początek jesieni przywitacie tak, jak ja – z kreatywnym, kolorowym manicurem. 

Cuticle nails, czyli pod same skórki

Lśniąca, zdrowa płytka i drobny, precyzyjny akcent… tuż przy skórkach. Do tego typu subtelnego zdobienia można wykorzystać kolorowy lakier lub maleńkie świecidełka. Przyznaję się bez bicia, wiele razy zdarzyło mi się ratować w ten sposób, gdy pojawił się odrost, a paznokcie musiały wyglądać na świeżo wykonane. Czas wykorzystać ten trend, tym razem świadomie i z zamysłem. 

Kolorowy french 

French to stylizacja kultowa, od lat dobrze znana w swojej mleczno-białej wersji. W tym sezonie klasyka powraca z powiewem świeżości i końcówki paznokci mają soczyste kolory tęczy. To świetna opcja dla tych, którzy wolą minimalistyczne, ale jednak nadal kolorowe stylizacje.

Totalna abstrakcja

Każdy paznokieć z innym, szalonym wzorem? Kropki, symbole, kratki, kwiaty, brokatowe i matowe wykończenie? Czemu nie? To świetny wybór dla tych, którzy nie boją się odważnych, kolorowych stylizacji. 

Czarno to widzę 

W tym roku czerń na paznokciach wraca do łask w formie delikatnych akcentów: kreski, kropki, fale. Możliwości jest mnóstwo! Kontrast jasnej, gładkiej płytki paznokcia i ciemnego, wyraźnego kształtu zdobienia daje wyjątkowy, minimalistyczny efekt, dużo mniej przytłaczający, niż pomalowanie całej płytki czarnym lakierem. 

Koniec kropka

Geometryczne wzory już od kilku sezonów królują na paznokciach. Tym razem prym wiodą… kropki. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji cieszyć się wszelkiego rodzaju kółkami na paznokciach, właśnie przyszedł ten czas – małe i duże, w różnych kolorach, precyzyjnie wyrysowane. Czas na paznockie w kropki

Najczęściej czytane