JEJU, jak pięknie!
Tę wyspę kochają nowożeńcy (jest tu naprawdę jak w raju: czyste morze, lśniący piasek, leniwe życie – często mówi się o niej, że to koreańskie Hawaje) i miłośniczki dbania o urodę. Jeju, czyli „Czedżu” to największa wyspa Korei Południowej. Co takiego, poza Niebem na Ziemi i najczystszą wodą na świecie, oferuje to miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO? Poznaj olej z opuncji figowej, olej kameliowy i gąbki Konjac.
Gąbka Konjac
Gąbki Konjac produkowane są z pochodzącej z Azji i rosnącej w górach byliny amorphophallus konjac. Wyspa Jeju to jedno z największych jej źródeł. Roślina ma odczyn zasadowy i jest bogata w wiele minerałów, witamin i składników odżywczych. W jej składzie znajdziemy na przykład witaminy A, C i z grupy B, oraz cynk, miedź i żelazo. Oryginalne gąbki Konjac nie zawierają żadnych mikroorganizmów i są w 100% pozbawione bakterii i zanieczyszczeń. Ich stosowanie wspomaga odnowę komórek i pobudza krążenie krwi. Gąbka Konjac szczególnie polecana jest do pielęgnacji skóry tłustej i problematycznej, ale można jej używać także po prostu jako gąbka do demakijażu, czy nawet oczyszczania całego ciała.
Opuncja figowa
Opuncja figowa – olej z opuncji figowej określany jest jako naturalny botoks, ponieważ niesamowicie relaksuje i wygładza skórę. Olejek z opuncji figowej sprawia, że skóra jest bardziej nawodniona, nawilżona i elastyczna. Pobudza jej regenerację i działa łagodząco. Opuncja figowa jest bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminę E, dzięki temu skutecznie chroni skórę przed działaniem wolnych rodników. Regularne stosowanie olejku z opuncji figowej wspiera walkę ze zmarszczkami, także tymi pod oczami oraz poprawia elastyczności i gęstość naskórka. Olej z opuncji figowej sprawdza się także świetnie do pielęgnacji włosów – wspaniale je nawilża, pomaga też zregenerować skórę głowy i jest niezastąpiony przy problemach z łupieżem czy podrażnieniach. Sprawdź olejek po powrocie z koloryzacji w salonie, zwłaszcza jeśli rozjaśniałaś włosy. Jeśli posmarujesz olejem z opuncji figowej skórę głowy na noc, rano będziesz zachwycona efektem. Zero napięcia czy swędzenia. No i włosy będą bardziej miękkie i lśniące. Olejek z opuncji figowej nadaje się także do pielęgnacji cery trądzikowej, ponieważ normalizuje pracę gruczołów łojowych i ma właściwości przeciwzapalne. Olej z opuncji figowej delikatnie chłodzi i łagodzi skórę podrażnioną słońcem czy depilacją.
Olej kameliowy
Olej kameliowy – tłoczony (najlepiej na zimno) jest z pestek zielonej herbaty. Herbata chińska rosnąca na Jeju to wiecznie zielone drzewo o dorodnych kwiatach. Przed wiekami ten właśnie olej herbaciany był używany przez japońskich samurajów do polerowania broni, ponieważ chronił przed rdzewieniem. Olejek kameliowy używany jest do pielęgnacji skóry ciała, głowy i włosów oraz do… gotowania. Olejek kameliowy – czasem nazywany herbacianym to oliwa z oliwek Dalekiego Wschodu. Zawiera kwas oleinowy, palmitynowy, linolowy, stearynowy i arachidowy. Olej kameliowy warto stosować go po kąpieli, aby zapewnić wygładzenie i doskonałe nawilżenie skóry. Można smarować nim blizny i rozstępy, aby przyspieszyć regenerację i odbudowę skóry ciała. Olejek kameliowy działa przeciwzmarszczkowo, odżywia, napina i wygładza. Sprawdzi się jako odżywka do paznokci i remedium na suche pięty, kolana oraz łokcie (najlepiej trochę go podgrzać i ciepłym olejkiem smarować przesuszone partie). Olej kameliowy można nakładać na włosy (wcierać w suche lub wilgotne), smarować nim skórę głowy lub dodawać do masek i odżywek.
*
Na okładce: Karolina Kur, fot. Paulina Wesołowska